STS
fot. Ultraliga

Poznaliśmy harmonogram Ultraligi. Na inaugurację starcie Illuminar z EPC

Już tylko dwa dni dzielą nas od startu najbardziej prestiżowych rozgrywek League of Legends w naszym kraju. Mowa tutaj oczywiście o Ultralidze, której pierwszy sezon rozpocznie się już we wtorek, 22 stycznia. Dziś włodarze zmagań postanowili podzielić się z niecierpliwiącymi się fanami pełnym harmonogramem.

Zanim przejdziemy do przedstawienia harmonogramu pierwszego tygodnia Ultraligi, powinniśmy się skupić na zmianach, którym uległ format rozgrywek. Od pierwszego sezonu organizowanej przez Polsat Games ligi również będziemy oglądać mecze w trybie Bo1, ale nie zobaczymy już podziału dwa etapy fazy zasadniczej, za czym idzie także odejście od grupy mistrzowskiej oraz spadkowej. Wszystkie osiem drużyn będzie rywalizować ze sobą przez siedem tygodni, podczas których każda z nich rozegra łącznie czternaście meczów – po dwa z każdą z uczestniczących ekip. Jeśli zaś chodzi o play-offy, to Ultraliga będzie korzystać z tego samego systemu, jaki zaimplementowano w League of Legends European Championship 2019 Spring.

Zmagania Polsat Games będziemy mogli śledzić w każdy wtorek oraz środę. Podobnie jak w sezonie zerowym, pierwszy pojedynek dnia będzie rozpoczynać się o godzinie 17:30, a poprzedzony zostanie studiem przedmeczowym. Na sam początek tego sezonu Ultraligi czeka nas niesamowita dawka emocji, a to wszystko dlatego, że w inauguracyjnym starciu zobaczymy mistrzów sezonu zerowego, czyli Illuminar Gaming, oraz nowo utworzony skład Adriana „Hatchy’ego” Widery – Esports Performance Center. Od wielu tygodni w kręgach fanów polskiego LoL-a rozmawia się na temat tego, kto zdominuje pierwszy sezon Ultraligi, a wśród najbardziej gloryfikowanych zespołów znajdują się Rogue Esports Club oraz wyżej wymienione iHG i EPC, dlatego też to spotkanie zdecydowanie przyciągnie masę fanów przed ekrany.

Harmonogram pierwszego tygodnia Ultraligi prezentuje się następująco:

Wtorek, 22 stycznia
17:30 Illuminar Gaming Illuminar Gaming vs Esports Performance Center Bo1
18:30 Indictive vs Wisła Płock Bo1
19:30 ACTINA PACT vs Rogue Esports Club Bo1
20:30 Esports Academy vs PRIDE Bo1
Środa, 23 stycznia
17:30 Illuminar Gaming Illuminar Gaming vs ACTINA PACT Bo1
18:30 Esports Academy vs Rogue Esports Club Bo1
19:30 PRIDE vs Wisła Płock Bo1
20:30 Indictive vs Esports Performance Center Bo1

Wszystkie spotkania Ultraligi będą transmitowane w telewizji na kanale Polsat Games, a także w serwisie Twitch oraz YouTube. Po więcej informacji na temat Ultraligi, składy wszystkich drużyn oraz pełny harmonogram zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Faza grupowa The Chongqing Major zakończona

Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia fazy grupowej The Chongqing Major 2019. Dziś rano zakończone zostały zmagania w zbiorach C oraz D, w których najmo...