STS
Na`Vi Natus Vincere s1mple
fot. ESL/Adela Sznajder

s1mple najlepszym graczem 2018 roku wg HLTV, dev1ce na drugim miejscu

I wszystko jasne – serwis HLTV przyznał tytuł najlepszego zawodnika 2018 roku Oleksandrowi „s1mple’owi” Kostylievowi z Natus Vincere. Ukrainiec był bez wątpienia najlepszym indywidualnie graczem minionego roku i w pokonanym polu pozostawił innego kandydata do tej nagrody, Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza.

O tym, że s1mple posiada ogromny talent, nie trzeba nikogo przekonywać. Ukrainiec w minionych latach sprawiał jednak problemy wychowawcze, przez co niektórzy poddawali sens jego przenosin do Na`Vi pod wątpliwość. Ostatecznie okazało się jednak, że było to strzał w dziesiątkę, bo Kostyliev z miejsca stał się wiodącą postacią ekipy, która dosłownie w pojedynkę była w stanie zapewniać swojej drużynie zwycięstwa nie tylko w meczach, ale także i całych turniejach. Nie bez powodu to właśnie on stał się pierwszym w historii zawodnikiem, któremu HLTV przyznało tytuł MVP mimo porażki w wielkim finale. Zresztą, 21-latek zgarnął w 2018 roku w sumie sześć statuetek tego typu, osiągając na najważniejszych imprezach rating 1,34 – nikt nie mógł pochwalić się lepszym wynikiem.

Tuż za Ukraińcem znalazł się dev1ce, który także był typowany jako główny faworyt do nagrody gracza roku. Nie da się jednak nie zauważyć, że mimo większej liczby nagród MVP, Duńczyk nie miał przed sobą tak wymagającego zadania, jak jego rywal z Europy Wschodniej. To znaczy – najczęściej był on oczywiście wyróżniającą się postacią Astralis, ale gdy akurat trafiał mu się słabszy dzień, to mógł mieć pewność, że któryś z kolegów przyjdzie mu w sukurs. Kostyliev takiego komfortu nie miał i dlatego to właśnie on stanął na najwyższym stopniu podium. Niemniej nie ma co Reedtzowi ujmować, gdyż pod względem najważniejszych indywidualnych statystyk znajdował się on w absolutnej światowej czołówce i w pełni zasłużenie znalazł się w czołowej dwójce jako zawodnik, który wzbogacił swoje konto o aż dziesięć drużynowych trofeów.

Pełna lista najlepszych graczy 2018 roku wg HLTV wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
1. Oleksandr „s1mple” Kostyliev Natus Vincere
2. Nicolai „dev1ce” Reedtz Astralis
3. Nikola „NiKo” Kovač FaZe Clan
4. Denis „electronic” Sharipov Natus Vincere
5. Peter „dupreeh” Rasmussen Astralis
6. Keith „NAF” Markovic Team Liquid
7. Emil „Magisk” Reif Astralis
8. Lukas „gla1ve” Rossander Astralis
9. Freddy „KRIMZ” Johansson Fnatic
10. Marcelo „coldzera” David MIBR
11. Ladislav „GuardiaN” Kovács FaZe Clan
12. Russel „Twistzz” Van Dulken Team Liquid
13. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
14. Tomáš „oskar” Šťastný mousesports
15. Jonathan „EliGE” Jablonowski Team Liquid
16. Miikka „suNny” Kemppi mousesports
17. Timothy „autimatic” Ta Cloud9
18. Håvard „rain” Nygaard FaZe Clan
19. Robin „ropz” Kool mousesports
20. Valdemar „valde” Bjørn Vangså North
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DavCost: Nareszcie udało nam się podnieść z kolan

Dziś poznaliśmy kolejnego uczestnika Intel Extreme Masters 2019 Katowice CS:GO Major, którym został Team Spirit. Rosyjsko-ukraińska formacja ograła w...