Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 14–20 stycznia

Rozpoczął się czwarty tydzień stycznia, wobec czego czas na kolejny tekst z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia. Przedstawiamy w nim wszystkie warte zapamiętania wydarzenia, które miały miejsce w ciągu ostatnich siedmiu dni.


Nowe Virtus.pro po raz pierwszy zaproszone na lana

Pod koniec ubiegłego roku od dawna będące w kryzysie Virtus.pro zostało najpierw zawieszone, a następnie również przebudowane. W wyniku roszad wymienionych zostało aż trzech zawodników, a nowy skład drużyny jak dotąd nie miał okazji wziąć udziału w ani jednym oficjalnym meczu, co już wkrótce się zmieni. Oprócz udziału w ESEA Mountain Dew League na konto Polaków wpadło również zaproszenie na ich pierwszego lana – Charleroi Esports 2019. Pula nagród tego turnieju organizowanego w Belgii wyniesie 100 tysięcy euro, a prócz naszych rodaków udział w imprezie potwierdziły Team LDLC i Team Vitality.

Nowy skład Virtus.pro otrzymał zaproszenie na pierwszego lana

Koniec Teamu Kinguin. Powstanie nowa organizacja tworzona przez Wanliego, TaZa i sawika

We wtorek właściciele Teamu Kinguin poinformowali, że organizacja zamyka swoją działalność. Wszystkie dywizje grające w jej barwach trafią do nowej spółki tworzonej przez Viktora Wanli, Wiktora „TaZa” Wojtasa oraz Macieja „sawika” Sawickiego. Nazwy nowej organizacji jeszcze nie znamy, ale za to wiemy, że Sawicki zostanie CEO firmy, pod której banderą będzie rywalizować jedna z najlepszych polskich drużyn CS:GO, skład League of Legends mający zagwarantowane miejsce w Ultralidze czy światowej klasy zawodnicy Fortnite.

Koniec Teamu Kinguin. Wanli, TaZ i sawik tworzą nową organizację

s1mple i device na szczycie rankingu HLTV

Na samym początku roku, gdy portal HLTV.org rozpoczynał rozdawanie nagród najlepszym graczom CS:GO było praktycznie pewne, że najwyższe miejsca zgarną Oleksandr „s1mple” Kostyliev oraz Nicolai „dev1ce” Reedtz, a kwestią sporną było to, który stanie na szczycie podium. Ostatecznie w 2018 lepiej spisywał się wschodnioeuropejski zawodnik, który wraz z Natus Vincere zatriumfował między innymi na StarSeries i-League Season 4, StarSeries i-League Season 5 czy ESL One Cologne. Duńczyk z kolei mimo większej liczby nagród MVP nie miał aż tak wymagającego zadania jak jego kolega z Na`Vi, który często sam z drobną pomocą kolegów wygrywał ważne mecze. Rating 2.0 Kostylieva na najważniejszych imprezach wyniósł również 1,34 – w ubiegłym roku nikt nie zdołał zajść wyżej, co wszystko złożyło się na zwycięstwo Ukraińca w prestiżowym rankingu.

s1mple najlepszym graczem 2018 roku wg HLTV, dev1ce na drugim miejscu

Znamy kolejnych czterech uczestników Majora

W ubiegłym tygodniu zakończyły się Minory dwóch regionów, w związku z czym poznaliśmy czterech nowych uczestników Fazy Nowych Pretendentów, którzy już w lutym zagrają na Intel Extreme Masters Katowice 2019. W europejskim turnieju najlepiej poradziło sobie ENCE eSports, które pokonało między innymi North, Valiance & Co, Windigo oraz były skład Space Soldiers. Drugim najlepszym zespołem był Team Vitality, którego zawodnicy dwukrotnie ograli ekipę Markusa „Kjaerbye’a” Kjærbye’a, Nemanji „huNtera” Kovača oraz zatriumfowali w meczu z OpTic Gaming. Z kolei z regionu Wspólnoty Niepodległych Państw na Majora awansowały AVANGAR oraz Team Spirit.

Pierwszy tydzień Minorów za nami, z awansem na Majora m.in. AVANGAR i Vitality

Rozpoczęły się zmagania w wiosennej rundzie LEC 2019

Przed kilkoma dniami rozpoczęły się rozgrywki wiosennej rundy League of Legends European Championship 2019. Dziesięć najlepszych drużyn z całej Europy walczy w nich o mistrzowski tytuł, wyjazd na Mid-Season Invitational i Worldsy. W piątek i sobotę odbyło się w sumie dziesięć spotkań, w których wzięły udział między innymi SK Gaming oraz Fnatic, czy też G2 Esports. Szczegóły na temat zakończonych już meczów wraz z ich wynikami i zapisami znajdziecie w naszej relacji tekstowej dostępnej poniżej:

LEC 2019 Spring Split

Zapowiedziano pierwszy duży turniej Fortnite’a w 2019

Już wkrótce odbędzie się Fortnite Secret Skirmish – dwudniowa impreza, której pula nagród wyniesie aż pół miliona dolarów. Według przekazanych przez Epic Games informacji na turnieju pojawią się najlepsi zawodnicy zmagań Open Fortnite. Nie znamy natomiast lokalizacji zawodów, a jedyną ujawnioną znaczącą informacją jest to, że turniej wystartuje w walentynki, 14 lutego. Pozostałe szczegóły dotyczące nadchodzącego wydarzenia zostaną przekazane w najbliższych tygodniach.

Zapowiedziano pierwszy duży turniej Fortnite’a w 2019 roku!

Esports Performance Center inwestuje w skład LoL-a

Plotki na temat wejścia Teamu Kinguin w polską scenę League of Legends się potwierdziły. Organizacja ujawniła swój nowy skład, który już wkrótce będzie walczył pod tymczasową nazwą Esports Performance Center w Ultralidze. W zespole zobaczymy trenera Adriana „Hatchiego” Widerę oraz bardzo utalentowanych zawodników, w tym Tobiasza „Agresivoo” Cibę oraz Roberta „Erdote” Nowaka z Szaty Maga, oraz byłych reprezentantów R-SIXTEAM, Akademii Ultraligi i Movistar Riders. Więcej informacji znajdziecie w poniższym artykule:

Plotki potwierdzone! Esports Performance Center prezentuje skład LoL-a

Virtus.pro prezentuje nowe wzory koszulek

W połowie listopada Virtus.pro pokazało nową identyfikację wizualną marki, która zaczęła obowiązywać na początku bieżącego roku. Teraz wraz ze startem rozgrywek esportowych ujawniony został wygląd najnowszych koszulek w jakich będą występować zawodnicy organizacji. Trykoty zostały znacznie uproszczone – na pierwszy rzut oka widać, że rosyjska organizacja postawiła na minimalizm. Zdjęcie z sesji, w której wzięli gracze dywizji Dota 2 znajdziecie w artykule:

Virtus.pro zaprezentowało nowe koszulki!

Poznaliśmy harmonogram 1. tygodnia Ultraligi

Już we wtorek rozpoczną się zmagania w ramach 1. sezonu Ultraligi, a tymczasem od wczoraj znamy harmonogram pierwszego tygodnia rozgrywek. Na inaugurację zmagań ligowych Illuminar Gaming zmierzy się z Esports Performance Center. Swoje mecze rozegra również stawiane wysoko Rogue. Zmianie uległ również format rozgrywek. Nie zobaczymy między innymi podziału na dwa etapy fazy zasadniczej oraz grup mistrzowskiej i spadkowej. Więcej szczegółów znajdziecie w poniższym artykule:

Poznaliśmy harmonogram Ultraligi. Na inaugurację starcie Illuminar z EPC


Wszystkie artykuły z cyklu Najważniejsze wydarzenia tygodnia dostępne będą pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pierwszy tydzień Minorów za nami, z awansem na Majora m.in. AVANGAR i Vitality

Dobiegły końca zmagania w ramach Minor Championship Katowice 2019 dla ekip z Europy oraz regionu CIS. Tym samym poznaliśmy cztery kolejne drużyny, któ...