fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Znamy komplet półfinalistów amerykańskiego Minora

Pełen emocji dzień w Katowicach zakończyły pojedynki o wyjście z grupy na amerykańskim Minorze. Sztuka ta udała się graczom INTZ eSports i Teamu Envy. Przed nimi jednak nie czas na odpoczynek, bowiem już jutro rozegrane zostaną starcia półfinałowe drabinki wygranych.

W grupie A o awans przyszło powalczyć Bravado Gaming i INTZ eSports. Ci drudzy niedawno dokonali roszad w składzie, gdy ich szeregi opuścił João „felps” Vasconcellos. Mimo to śladów ewentualnego nieprzygotowania nie było widać. Brazylijczycy przejęli absolutną kontrolę na serwerze od pierwszej minuty starcia. Już po pierwszej połowie pojedynku na Inferno na ich koncie wylądowało 12 oczek. Po przerwie pozostało jedynie dopełnienie formalności, co zresztą udało się wyjątkowo sprawnie, bo już po czterech rundach. Po przeniesieniu się rywalizacji na Mirage’a obraz gry diametralnie się zmienił. Bravado było już równorzędnym rywalem dla ekipy z Kraju Kawy i przez długi czas prowadziło w pojedynku. Ostatecznie INTZ zebrało siły na kontratak i mimo problemów odwróciło losy mapy. Taki obrót spraw oznaczał pożegnanie się zawodników z Republiki Południowej Afryki z katowickimi zawodami.

Team Envy oraz Team One miały do wyrównania rachunki po pierwszym dniu rywalizacji. Wtedy, w rozgrywanym w systemie BO1 starciu, triumfowała ekipa z Ameryki Północnej. Los jednak skojarzył wspomniane zespoły po raz drugi. Zasadniczo do rewanżu jednak nie doszło, ponieważ w kolejnym pojedynku między tymi drużynami znów górą było Envy. Ekipa, do której niedawno dołączył Finn „karrigan” Andersen, uległa wprawdzie na Trainie wynikiem 8:16, a niewiele brakło, by noga powinęła się jej także na Duscie2. Tam jednak sytuację udało się opanować po dogrywce i w ten sposób o rozstrzygnięciu musiała zadecydować trzecia mapa. Na niej również nie brakowało emocji, a kwestia zwycięstwa do 30. rundy pozostawała sprawą otwartą. Ostatecznie ręce do góry wznieść mogła formacja złożona z czterech Amerykanów i Duńczyka, która zdołała wyłuskać najbliższą możliwie wygraną.

Komplet wyników 4. serii spotkań prezentuje się następująco:

23 stycznia

Decydujący mecz grupy A

20:45 Bravado Gaming 0:2 INTZ eSports
Inferno 3:16
Mirage 12:16

Decydujący mecz grupy B

20:45 Team Envy 2:1 Team One
Train 8:16
Dust2 19:17
Overpass 16:14

Od jutra czeka nas walka w play-offach na amerykańskim i azjatyckim Minorze. Transmisje ze wszystkich spotkań można śledzić na oficjalnym kanale ESL Polska, natomiast wszelkie informacje na temat zawodów można znaleźć w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ekipa starka i Patitka przegrywa w finale Pixel.bet Brawl

Jednak nie będzie okazji do świętowania dla Krzysztofa "starka" Lewnadrowskiego i Patryka "Patitka" Fabrowskiego. Polski duet, który wystąpił w rozgry...