fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Trwają Minory – Azja i obie Ameryki wchodzą w fazę play-off

Po dwóch dniach zmagań grupowych liczba uczestników Minorów azjatyckiego i amerykańskiego skurczyła się o połowę. Nie ma jednak czasu na przerwę, bo już dziś startuje faza pucharowa, która pomoże nam wyłonić ostateczną listę ekip, które wystąpią na Intel Extreme Masters Katowice 2019.

W Azji obyło się bez niespodzianek i w pierwszej rundzie play-offów zobaczymy wszystkie drużyny, którym dawano największe szanse na to, by się tam znaleźć. Chodzi tutaj przede wszystkim o Renegades, które ma za sobą grę na dwóch ostatnich Majorach i ma spore szanse, by ustrzelić swoistego hat-tricka. Na drodze ekipy z Antypodów stanie jednak ViCi Gaming, które w środę nie straciło ani jednej mapy. W drugiej parze także zobaczymy formację z Australii – Grayhound Gaming. Jej rywalem będzie MVP PK z Korei Południowej, czyli zwycięzca grupy B.

Za oceanem natomiast czekają nas swego rodzaju potyczki kontynentalne. Wszystko zacznie się bowiem od starcia NRG Esports i Teamu Envy z Ameryki Północnej, a zakończy się na meczu pomiędzy INTZ eSports a FURIA eSports, czyli reprezentantami Ameryki Południowej. Szczególnie obecność FURII jest tutaj lekką niespodzianką, bo jak dotychczas brazylijska formacja nie miała jeszcze okazji, by zaprezentować się szerszej publice na międzynarodowej arenie. A tymczasem w ostatnich dniach udało jej się ograć zarówno Envy, jak eUnited.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

24 stycznia

Asia Minor – półfinał drabinki wygranych

10:00 Renegades vs ViCi Gaming BO3
13:30 MVP PK vs Grayhound Gaming BO3

Americas Minor – półfinał drabinki wygranych

17:15 NRG Esports vs Team Envy BO3
20:45 FURIA eSports vs INTZ eSports BO3

Transmisja z Minor Championship Katowice 2019 wraz z polskim komentarzem dostępna będzie w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat zawodów zapraszamy do naszych relacji tekstowych dotyczących imprez dla Azji oraz obu Ameryk.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Znamy komplet półfinalistów amerykańskiego Minora

Pełen emocji dzień w Katowicach zakończyły pojedynki o wyjście z grupy na amerykańskim Minorze. Sztuka ta udała się graczom INTZ eSports i Teamu Envy....