fot. ESL/Damian Gątkiewicz

NRG przybliża się do Majora dzięki zwycięstwu z Envy

NRG Esports jest coraz bliżej rehabilitacji za nieudany występ na poprzednim amerykańskim Minorze. Drużyna Damiana „dapsa” Steele’a pokonała dziś Team Envy i potrzebuje już tylko jednego zwycięstwa do awansu na Intel Extreme Masters Katowice 2019.

NRG Esports 2 : 0 Team Envy

(Americas Minor – półfinał UB)
16 10 Overpass 5 11
6 6
16 12 Mirage 3 9
4 6
 Train 

Już od pierwszej rundy spotkania na Overpassie jasno widać było, która z drużyn przystąpiła do rywalizacji z lepszym nastawieniem. Podopieczni Cheta „ImAPeta” Singha od razu zaprezentowali szeroki wachlarz ofensywnych zagrywek, dzięki czemu szybko wyszli na spore prowadzenie. Reprezentanci Envy długo mieli ogromne problemy nawet ze zdobywaniem pojedynczych eliminacji, a sytuacja zmieniła się dopiero tuż przed zmianą stron. Dzięki niespodziewanemu zrywowi Noah „Nifty” Francis i spółka zmniejszyli nieco poniesione wcześniej straty, a po przerwie kontynuowali swój zwycięski marsz. Po chwili na tablicy wyników pojawił się remis, lecz wtedy, jak to często bywa, NRG przełamało wreszcie fatalną passę. Jak za dotknięciem magicznej różdżki 9. skład rankingu HLTV odzyskał swój dawny wigor i bez większych problemów zapewnił sobie wygraną na pierwszej mapie.

Pierwsza pistoletówka Mirage’a padła łupem NRG, jednak tym razem na odpowiedź Envy nie trzeba było długo czekać. Drużyna prowadzona przez Finna „karrigana” Andersena po zakupieniu lepszego sprzętu zgarnęła dwa oczka, ale po chwili znów zaczęły ją nękać demony przeszłości. Do końca pierwszej części meczu TE zapunktował już tylko raz i powoli zaczęliśmy przygotowywać się do końca pojedynku. Piątka Josha „jdm64” Marzano miała nieco inne plany i zdołała trochę przedłużyć batalię, lecz NRG w końcu wzięło się do roboty i bez większych problemów postawiło kropkę nad „i”.

Czwartkowe zmagania w Katowicach zakończą małe derby Brazylii, w których FURIA eSports podejmie INTZ eSports. Spotkanie to komentowane w języku polskim obejrzeć będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy pierwszych uczestników katowickiego turnieju Fortnite. Wśród nich Polacy

Dziś oficjalnie potwierdzono, iż podczas zbliżającego się wielkimi krokami IEM Expo zobaczymy w akcji również zawodników Fortnite'a. W Katowicach odbę...

>