fot. ESL/Damian Gątkiewicz

FURIA górą w brazylijskich derbach podczas Minora

FURIA eSports wygrywa brazylijskie derby i melduje się w finale drabinki wygranych play-offów amerykańskiego Minora! Yuri „Yuurih” Santos wraz z kolegami rozprawili się z INTZ eSports i znajdują się już tylko o krok od awansu na Intel Extreme Masters Katowice 2019.

FURIA eSports 2 : 1 INTZ eSports

(Americas Minor – półfinał UB)
8 5 Train 10 16
3 6
16 9 Mirage 6 9
7 3
16 9  Inferno 6 7
7 1

Pistoletówka na Trainie oraz dwie kolejne rundy padły łupem INTZ, które po chwili spuściło jednak nieco z tonu. FURIA naturalnie wykorzystała słabszy okres rywali i natychmiast uzyskała minimalną przewagę, ale dalsza część tej połowy należała już do ekipy Gustavo „yeLa” Knittela. Uczestnicy ESL Pro League raz za razem przełamywali defensywę swoich rodaków i przed przerwą cieszyli się wyraźnym prowadzeniem. Po zmianie stron w strzelaniu z pistoletów znów lepsze okazało się INTZ, które błyskawicznie osiągnęło pułap piętnastu punktów. Kaike „kscerato” Cerato i spółka zdołali odsunąć nieco w czasie nieuniknione, ale ostatecznie i tak uznali wyższość swoich oponentów.

Podopieczni Alessandro „Apoki” Marcucciego udanie zainaugurowali także bój na Mirage’u, podczas którego pierwsze oczko stracili dopiero w szóstej rundzie. Wraz z upływem czasu inicjatywę zaczęła przejmować jednak FURIA, która przed zmianą stron wypracowała sobie trzy punkty przewagi. Andrei „arT” Piovezan i spółka na dobre wkroczyli na zwycięską ścieżkę i do końca mapy pewnie kontrolowali przebieg gry. INTZ od czasu do czasu zbierało siły na jeden czy dwa skuteczne ataki, ale w ostatecznym rozrachunku nie było w stanie w żaden sposób zagrozić swoim rodakom.

Kluczowe starcie na Inferno od samego początku dostarczało nam wielu emocji. Obie drużyny długo prezentowały zbliżony poziom, a o losach poszczególnych rund decydowały detale. Przed końcem pierwszej połowy na czoło wysunęła się jednak FURIA, która wygrała także drugą rundę pistoletową. Skład kscerato zdobył aż sześć oczek przewagi, a następnie zresetował bonus pieniężny przyznawany rywalom. Takiej okazji do zakończenia meczu nie wolno było zmarnować i, rzeczywiście, wkrótce to reprezentanci FURII mogli unieść ręce w geście triumfu.

Początek kolejnego pojedynku w ramach amerykańskiego Minora planowany jest na jutro na 17:15. W meczu, którego stawką będzie uniknięcie eliminacji, Team Envy podejmie INTZ eSports. Transmisja z katowickiej imprezy dostępna jest w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nieudany debiut Izako Boars w ESEA MDL. Polacy ulegają Sprout

Za nami debiut Izako Boars w ESEA Mountain Dew League. Polacy stanęli dziś naprzeciw Sprout Esports, które mimo początkowych problemów zdołało pokonać...