STS
fot. ESL/Damian Gątkiewicz

MVP żegna się z azjatyckim Minorem, ViCi pozostaje w grze o IEM

To już pewne – MVP PK na pewno nie wystąpi na Intel Extreme Masters Katowice 2019. Koreańska ekipa w pierwszym piątkowym meczu musiała bowiem uznać wyższość ViCi Gaming, które już jutro powalczy o bilet na Majora w finale dolnej drabinki azjatyckiego Minora.

ViCi Gaming 2 : 0 MVP PK

(Asia Minor – 1. runda LB)
16 8 Mirage 7 12
8 5
16 11 Train 4 8
5 4
 Inferno 

Po wygranej pistoletówce oraz następującej po niej rundzie MVP mogło czuć względny spokój, ale ten bardzo szybko został zmącony przez ViCi, które w trzeciej potyczce zdołało wreszcie odpowiedzieć rywalom. I to odpowiedzieć w sposób zdecydowany, bo ekipa z Chin w kilkanaście minut przeszła z wyniku 0:2 do 8:3, dzięki czemu mogła być pewna zwycięstwa w pierwszej połowie. Promykiem nadziei dla Koreańczyków był jednak fakt, że jeszcze przed zmianą stron udało im się zbliżyć na odległość jednego oczka, toteż odrobienie reszty strat jako CT wydawało się być już prostą sprawą. Ale najwyraźniej taką nie było, bo podopieczni Seona-ho „termiego” Pyeona mieli ogromne problem z koncentracją i zawiązaniem szyków obronnych, przez co ViCi raz po raz sprawnie zajmowało bronione przez oponentów BS-y. Prym w pacyfikacji MVP wiódł zwłaszcza Andrew „kaze” Khong, który ustrzelił aż 29 fragów, doprowadzając tym samym swój zespół do zwycięstwa w stosunku 16:12.

Prawdziwy pogram miał jednak miejsce na Trainie, gdzie ViCi dzieliło i rządziło, z ogromną konsekwencją powiększając swoje prowadzenie. Szczególnie łatwo chińskiej ekipie przychodziły wejścia na bombsite zamknięty, który padał bez większego oporu. Nic więc dziwnego, że kaze wraz z kolegami opuszczali stronę atakującą z aż siedmiopunktowym prowadzeniem, które jednoznacznie zdawało się wskazywać kto wyjdzie z tego meczu zwycięsko. Mimo tego splotu niekorzystnych wydarzeń (i przegranej drugiej pistoletówki), MVP nadal walczyło, mocno wierząc w to, że comeback jest możliwy. Niemniej wystarczył pierwszy błąd, by mozolnie zdobywane kolejne punkty trafiły w niebyt, bo ViCi dograło dwa brakujące oczka, ustalając końcowy wynik na 16:8.

Już za chwilę kolejny mecz, w którym Renegades zmierzy się z Grayhound Gaming. To oraz kolejne spotkania oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejny mecz AGO w UML, x-kom rozpoczyna grę na lanie w Danii

Dziś odpoczywamy od ESEA Mountain Dew League, ale nie oznacza to, że wolne mają także polskie drużyny. W piątek bowiem kolejne spotkania rozegrają zar...