STS
fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Renegades z awansem na IEM Katowice 2019!

Przed Renegades występ na trzecim Majorze z rzędu! Australijska formacja w rozegranym dziś finale górnej drabinki azjatyckiego Minora pokonała 2:1 rodaków z Grayhound Gaming, dzięki czemu już w połowie lutego zobaczymy ją w akcji podczas Intel Extreme Masters Katowice 2019.

Renegades 2 : 1 Grayhound Gaming

(Asia Minor – finał UB)
6 5 Inferno 10 16
1 6
16 8 Mirage 7 11
8 4
16 12 Cache 3 13
4 10

Niekwestionowanym faworytem tego starcia było Renegades, nic więc dziwnego, że udany początek w wykonaniu Grayhound był sporym zaskoczeniem. Podopieczni Stuarta „sonica” Raynera dzięki wygranej pistoletówce szybko wyszli na prowadzenie 3:0 i chociaż potem oddali rywalom dwa oczka, to bardzo szybko zdołali powrócić na zwycięską ścieżkę. Oczywiście, o żadnej dominacji pretendentów nie mogło być mowy, ale wynik 10:5, jaki był udziałem GG tuż przed przerwą, i tak gwarantował ekipie tej względny spokój. W jeszcze lepsze nastroje Erdenetsogt „erkaSt” Gantulga i spółka mieli zapewne po drugiej pistoletówce, która padła ich łupem. W tamtym momencie Renegades było już kompletnie bezsilnie i wyglądało na to, że pogodziło się z porażką na swojej mapie. Do tej zresztą doszło już po chwili, bo Grayhound oddało oponentom jeszcze tylko jeden punkt, po czym sam zatriumfowało aż 16:6.

Ten blamaż wyraźnie rozdrażnił graczy Aleksandara „kassada” Trifunovicia, którzy na Mirage’u pojawili się podwójnie zmotywowani. Bardzo długo zresztą udawało im się grać niemalże bezbłędnie, dzięki czemu prowadzili już 7:1. Wtedy jednak nastąpiło swoiste załamanie, a ekipa Grayhound jeszcze raz pokazała, dlaczego to właśnie ona zgarnęła pierwszą mapę. Nagle erkaSt i spółka przejęli palmę pierwszeństwa i chociaż przed zmianą stron nie zyskali przewagi, to doprowadzenie do wyniku 7:8 i tak było osiągnięciem znaczącym. Niemniej to byłoby na tyle, bo po niezłym początku drugiej połowy GG wyraźnie opadło z sił, zaś ataki Renegades przybrały na sile. W efekcie różnica dzieląca obie drużyny znowu się powiększyła i nie zmieniło się to aż do ostatniej rundzie, po której zawodnicy kassada mogli świętować zwycięstwo 16:11.

O losach awansu przesądzić miał więc Cache, na którym od samego początku dominowali faworyci. Justin „jks” Savage wraz z kolegami w obronie radzili sobie fantastycznie i tylko raz pozwolili sobie na okres nieco słabszej gry, który przypłacili utratą trzech oczek. Nie miało to jednak znaczenia, bo z pozostałych potyczek Renegades wyszło zwycięsko i na przerwę schodziło z niezwykle korzystnym wynikiem 12:3. W drugiej połowie zaczęła się walka z czasem, bo Grayhound nie miało jeszcze zamiaru odpuścić i to nawet w momencie, gdy na koncie rywali wylądował piętnast punkt. I szło to naprawdę dobrze, bo w kilkanaście minut dzielący obie ekipy dystans stopniał do zaledwie dwóch oczek i dogrywka wydawał się naprawdę realną opcją. Ale wtedy gracze kassada wreszcie przebudzili się z letargu i ustalili rezultat na 16:13.

Już jutro o godzinie 13:30 ostatni mecz azjatyckiego Minora, w którym Grayhound Gaming podejmie ViCi Gaming w walce o drugi slot na Majorze. Spotkanie to oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Asia Minor Championship Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Asia Minor: ViCi Gaming vs MVP PK – statystyki graczy

Dla MVP PK przygoda z azjatyckim Minorem dobiegła końca. Zespół z Korei Południowej w pierwszym piątkowym meczu musiał uznać wyższość ViCi Gaming, prz...