fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Envy ogrywa INTZ i jutro powalczy o awans na Majora

Dzięki wygranej z INTZ eSports Team Envy wciąż liczy się w walce o awans na Intel Extreme Masters Katowice 2019 CS:GO Major. Noah „Nifty” Francis i spółka jutro zagrają w decydującym o losie jednej z przepustek na Majora spotkaniu, natomiast Brazylijczycy mogą się już szykować do powrotu do domu.

Team Envy 2 : 1 INTZ eSports

(Americas Minor – 1. runda LB)
16 13 Dust2 2 2
3 0
11 11 Train 4 16
0 12
16 9 Overpass 6 8
7 2

Pojedynek znacznie lepiej rozpoczął skład Finna „karrigana” Andersena, który korzystając z zamieszania w szeregach rywali zgarnął pięć rund z rzędu. Envy wykorzystało także pierwszą okazję do zresetowania bonusu ekonomicznego Brazylijczyków, dzięki czemu przewaga amerykańsko-duńskiej piątki szybko uzyskała pokaźne rozmiary. INTZ długo pozostawało kompletnie bezradne zarówno na poziomie zespołowym jak i indywidualnym, a w pierwszej części meczu zainkasowało łącznie tylko dwa oczka. Po przerwie Envy potwierdziło swoją dominację i błyskawicznie zakończyło katusze rywali.

Początek batalii na Trainie zwiastował odrodzenie latynoskiej formacji, bo ta po wygraniu pistoletówki zdobyła również dwa kolejne punkty. Po chwili sytuacja wróciła jednak do normy, jaką długo była absolutna kontrola Envy nad przebiegiem meczu. Drużyna Josha „jdm64” Marzano tym razem prezentowała nam niezwykle skuteczną grę po stronie broniącej, której efektem było ogromne prowadzenie przed zmianą stron. Reprezentanci INTZ na dobre na serwerze pojawili się dopiero po przerwie, kiedy zaczęli krok po kroku zmniejszać straty. Ciężko w to uwierzyć, ale ten apatyczny wcześniej zespół uległ niesamowitej odmianie i po wygraniu dwunastu rund z rzędu wyrównał stan rywalizacji!

Jeśli ktoś liczył, że bój na kluczowym Overpassie na starcie dostarczy widzom wielu emocji, to musiał się mocno rozczarować. Niepowodzenie na poprzedniej mapie kompletnie nie podcięło skrzydeł Envy, które odzyskało fantastyczną formę znaną nam już z Dusta 2. Stephen „reltuC” Cutler wraz z kolegami pierwszy punkt stracili dopiero w dziesiątej rundzie, ale końcówka pierwszej połowy należała już do INTZ. Warunek sukcesu Brazylijczyków, czyli wygrana druga pistoletówka, nie został jednak spełniony i to Envy znalazło się o krok od zwycięstwa. Prowadzony przez karrigana zespół pewnie wykonał swoje zadanie i wkrótce mógł unieść ręce w geście triumfu.

Dzisiejsze zmagania w stolicy Górnego Śląska zakończy starcie FURII eSports i NRG Esports, którego zwycięzca zagwarantuje sobie prawo występu na IEM Katowice 2019. Polskojęzyczna transmisja dostępna będzie w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Americas Minor Championship Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AVEZ zaprezentowało skład – w drużynie m.in. stark i ponczek

Narodziny AVEZ Esport, nowej polskiej organizacji esportowej, obwieszono już w grudniu ubiegłego roku. Aż do dziś jednak nie znaliśmy żadnych szczegół...

>