STS
fot. ESL/Adam Łakomy

Grayhound wygrywa z ViCi i melduje się na Majorze!

Grayhound Gaming zgarnęło drugą lokatę podczas rozgrywanego w Katowicach azjatyckiego Minora. Formacja reprezentująca Oceanię pokonała po trzech mapach ViCi Gaming, sprawiając, że o awans na Intel Extreme Mastes Katowice 2019 CS:GO Major zawodnicy z Chin oraz Malezji powalczyć będą musieli w jutrzejszym Minor Play-in.

Grayhound Gaming 2 : 1 ViCi Gaming

(Asia Minor – finał LB)
6 3 Overpass 12 16
3 4
16 11 Mirage 4 12
5 2
16 6 Dust2 9 13
10 4

Rywalizacja rozpoczęła się na Overpassie. Tam grające po stronie broniącej ViCi miało za zadanie do maksimum wykorzystać sprzyjający defensywie charakter mapy i wypracować solidną zaliczkę przed przerwą. I faktycznie, chińsko-malezyjska formacja zdawała się realizować swój plan w stu procentach. Wprawdzie po pięciu rundach na prowadzeniu był jeszcze rywal, ale kolejne dziesięć potyczek wpadło na konto ViCi, które mogło pochwalić się rezultatem 12:3. Nadzieję na powrót dała Grayhound wygrana pistoletówka, jednak po upływie kilku minut po trzy triumfy z rzędu sięgnął rywal, by ostatecznie odnieść wygraną na pierwszej mapie.

ViCi kontynuowało dobrą grę także na Mirage’u, gdzie zgarnęło trzy premierowe punkty. Niemrawy start zmusił więc ekipę złożoną z trzech Australijczyków, Nowozelandczyka i Mongoła do wzięcia się na poważnie do pracy. Efekty przyszły jednak szybciej niż można było się spodziewać. Do końca pierwszej połowy Grayhound odniosło tylko jedną porażkę, a przerwę spędziło na prowadzeniu 11:4. Po zmianie stron Liam „malta” Schembri i jego koledzy dalej nie dopuszczali do głosu rywala, a gdy ten wreszcie przerwał serię wygranych rywala, na odrabianie strat było już zdecydowanie za późno. W ten sposób doczekaliśmy się trzeciej mapy w tym pojedynku.

O drugim miejscu na azjatyckim Minorze musiał więc zadecydować Dust2. Start spotkania nieznacznie należał do zawodników Grayhound. Po pierwszych pięciu rundach prowadzili oni 4:1, ale w miarę upływu czasu inicjatywę powoli przejmowała azjatycka piątka. Po drodze do objęcia przodownictwa w meczu Zhuo „advent” Liang i spółka zdobyli aż 8 oczek z rzędu. Po udanym początku drugiej połowy rywal został postawiony pod ścianą. Grayhound nie zamierzało jednak oddać wygranej bez walki, a po chwili mogło cieszyć się nawet z remisu. Nie był to jednak koniec dobrych wiadomości dla fanów Christophera „dextera” Nonga i kolegów. Ci zaliczyli bowiem doskonały finisz i na ostatnich metrach wyścigu po wygraną wyrwali triumf z rąk ViCi, pieczętując awans na katowickiego Majora!

Klasyfikacja końcowa azjatyckiego Minora prezentuje się następująco:

1. Renegades 30 000 $ IEM Katowice 2019
2. Grayhound Gaming 15 000 $ IEM Katowice 2019
3. ViCi Gaming 5 000 $ Minor Play-in
4. MVP PK
5-6. CyberZen, GOSU
7-8. Aequus Club, Beyond Esports
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zbiórka pieniędzy Bravado zakończona niepowodzeniem

Pod koniec ubiegłego roku na jaw wyszły poważne problemy finansowe Bravado Gaming, które zostało zmuszone do ratowania swojej sytuacji poprzez kampani...