fot. ESL/Adam Łakomy

Niespodzianka na początek Minor Play-in – North przegrywa z ViCi!

Ostatni dzień katowickich Minorów rozpoczął się od sporej niespodzianki. Uczestnicy ostatniego Majora z North przegrali bowiem z o wiele niżej notowanym ViCi Gaming, wyczerpując tym samym limit błędów. Jeśli duńska ekipa nadal marzy o grze na Intel Extreme Masters Katowice 2019, musi wygrać wszystkie pozostałe mecze.

North 8 : 16 ViCi Gaming

(Minor Play-in – półfinał UB)
8 4 Inferno 11 16
4 5

Dwie pierwsze rundy dość łatwo padły łupem North, co zwiastowało, że Duńczycy mogą na dłużej zapanować nad serwerem. Tak się jednak nie stało, bo już przy trzeciej potyczce ViCi odpowiedziało na poczynania rywali i na wiele minut stało się stroną dominującą, raz po raz dosłownie upokarzając podopiecznych Alexandra „ave” Holdta. Piątka ze Skandynawii próbowała wszystkiego, ale najczęściej na staraniach się kończyło, bo praktycznie nie była ona nawet w stanie podłożyć bomby, nie mówiąc już o jej obronie. W efekcie byliśmy świadkami bardzo jednostronnej pierwszej połowy, którą na pozycji lidera w pełni zasłużenie kończyli Zhuo „advent” Liang i spółka.

W tamtym momencie tablica wyników wskazywała 4:11 i jedyną nadzieją North było wygranie drugiej pistoletówki. Ale finalnie i to się nie udało, przez co nadzieje duńskiej formacji na comeback zmalały niemalże do zera. Zwłaszcza, że już po chwili na koncie ViCi wylądowało czternaste oczko, co zwiastowało bardzo duże kłopoty. Wobec takiego obrotu spraw zawodników ave stać było na zgarnięcie jeszcze tylko czterech punktów, które w końcowym rozrachunku i tak nie miały żadnego znaczenia. Ostatecznie ręce w geście triumfu wznieść mogli Azjaci, którzy są już o krok od IEM Katowice 2019, Duńczykom natomiast pozostała ostatnia już szansa na awans.

Już za chwilę kolejny mecz, w którym Winstrike Team zmierzy się z Teamem Envy. To oraz kolejne spotkania oglądać będzie można w ESL.TV Polska. Po więcej informacji na temat Minor Championship Play-in Katowice 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jensen

Liquid zwycięża Cloud9 na inaugurację LCS. Bang i spółka ulegają w meczu z TSM-em

Minionej nocy fani północnoamerykańskich rozgrywek League of Legends nareszcie mogli delektować się meczami swoich ulubionych zespołów. Zgodnie z wsze...