fot. Esports Performance Center

Ultraliga: Rogue nadal niepokonane, EPC samotnie na drugim miejscu w tabeli

Trzeci tydzień Ultraligi jest już historią. W zakończonej wczorajszego wieczoru kolejce rozgrywek organizowanych przez Polsat Games zobaczyliśmy cztery interesujące pojedynki, po których sytuacja w zestawieniu zmagań stała się nieco bardziej klarowna. Na czele tabeli niezmiennie widnieje Rogue Esports Club, natomiast drugie miejsce samotnie okupują gracze Teamu EPC, którzy wczoraj uporali się z PRIDE.

Ze swojego wczorajszego występu zdecydowanie zadowoleni mogą być reprezentanci Illuminar Gaming. Paweł „delord” Szabla i jego kompani bez najmniejszych problemów pokonali Indictve, wygrywając po zaledwie 26 minutach. Indictive było na przegranej pozycji w zasadzie już po kilku pierwszych akcjach na mapie, a wszelkie plany na powrót do gry były momentalnie ukracane przez iHG. Równie jednostronnie było także w meczu Esports Academy z ACTINA PACT. I wbrew wszelkim oczekiwaniom to nie zespół Sebastiana „niQ” Robaka dominował na mapie, a właśnie reprezentanci Politechniki Wrocławskiej. Esports Academy z łatwością przejęło kontrolę na Summoner’s Rift już w pierwszych minutach gry i nie dało swoim rywalom nawet chwili wytchnienia, kończąc potyczkę w 28. minucie.

Po krótkiej przerwie ujrzeliśmy walkę Wisły Płock z Rogue Esports Club. Nafciarze kompletnie nie poradzili sobie pod względem makro, przez co wchodząc w środkową fazę rozgrywki w zasadzie nie mieli już czego szukać na mapie. Rogue prowadziło pod każdym względem i nie zamierzało zatrzymywać się nawet na chwilę, co sprawiło, że Wisła nie była w stanie nawiązać równorzędnej rywalizacji i musiała pogodzić się z porażką. Na koniec dnia znów oglądaliśmy jednostronne starcie, tym razem z udziałem Teamu EPC oraz PRIDE. Po słabym występie w meczu z Wisłą Płock Team EPC ewidentnie wziął się w garść i przeanalizował swoją grę, bo wczoraj wyglądał już o niebo lepiej. Metodyczna, spokojna gra w zupełności wystarczyła, aby utrzeć nosa reprezentantom PRIDE i wywalczyć sobie tym samym drugie miejsce w tabeli rozgrywek.

Wyniki ostatniego dnia trzeciej kolejki Ultraligi:

Środa, 6 lutego
17:30 Illuminar Gaming 1:0 Indictive Bo1
18:30 Esports Academy 1:0 ACTINA PACT Bo1
19:30 Wisła Płock 0:1 Rogue Esports Club Bo1
20:30 PRIDE 0:1 Team EPC Bo1

Po więcej informacji na temat Ultraligi, składy wszystkich drużyn oraz pełny harmonogram zapraszamy do naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Fotografia esportowa, jakiej jeszcze nie było

Co roku na całym świecie odbywają się setki turniejów esportowych, a więc co roku oglądamy setki różnych scenariuszy. Podczas zmagań wszelkiej wagi pr...