Carmac
fot. Helena Kristiansson / ESL

CARMAC: Żaden mecz BO3 na Majorze nie rozpocznie się wcześniej niż zaplanowano

Już w przyszły wtorek rozpocznie się największe w pierwszej połowie 2019 roku święto na międzynarodowej scenie CS:GO – Intel Extreme Masters Katowice. Polski Major to nie tylko najlepsze drużyny z całego globu, ale i delikatne zmiany w formacie samych zawodów.

Organizatorzy imprezy już jakiś czas temu poinformowali, że zwiększona zostanie liczba spotkań BO3 w dwóch pierwszych etapach, czyli w Fazie Nowych Pretendentów oraz Fazie Nowych Legend. Pół roku temu w Londynie mecze takie odbywały się tylko w piątej rundzie zmagań, teraz natomiast zobaczymy je we wszystkich pojedynkach ekip, które wygrały lub przegrały po dwa mecze. Na tym zresztą nie koniec, bo mimo groźby potencjalnego „rozjechania” się pierwotnego harmonogramu z uwagi na trudną do określenia długość poszczególnych starć, wszystko toczyć się będzie i tak zgodnie ze wcześniejszymi założeniami.

Wcześniej nie mówiliśmy o tym dostatecznie głośno, ale spotkania BO3 podczas wszystkich faz IEM Katowice Major rozpoczynać się będą „nie wcześniej niż zaplanowano w harmonogramie” – zapewnił za pośrednictwem mediów społecznościowych Michał „CARMAC” Blicharz, wiceprezes do spraw gamingu w ESL. – Możecie więc spokojnie ustawiać swoje budziki ze świadomością, że niczego nie przegapicie – dodał polski działacz.

Intel Extreme Masters Katowice 2019 rozpocznie 13 lutego i potrwa do 3 marca. W sumie udział w zawodach wezmą 24 drużyny, a wśród nich także broniące mistrzowskiego tytułu Astralis. Łączna pula nagród wyniesie okrągły milion dolarów, z czego dla triumfatorów wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy dolarów. Po więcej informacji zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

KubiK kończy współpracę z Virtus.pro. "Dla mnie był to niesamowity przeskok"

Przyszłość Kuby "KubiKa" Kubiaka w Virtus.pro wyjaśniona. 26-latek oficjalnie zakończył swoją współpracę z rosyjską organizacją, gdzie przez ostatnie...