6 pytań przed Majorem: Kacper „darko” Ściera

Od pierwszego w tym roku Majora CS:GO, który rozegrany zostanie w Katowicach, dzieli nas mniej niż tydzień. Z tego powodu zwróciliśmy się do kilku osób reprezentujących polską scenę CS:GO, które podzieliły się z nami swoimi przewidywaniami dotyczącymi Intel Extreme Masters Katowice 2019. Jednym z naszych rozmówców był zawodnik Actina PACT, Kacper „darko” Ściera, który opowiedział m.in. o swoim faworycie do końcowego triumfu.


Kto okaże się czarnym koniem Majora?

Myślę, że czarnym koniem Majora będzie AVANGAR. Często grałem przeciwko tej drużynie i zrobiła niesamowity postęp. To jej szansa na zaistnienie i przejście na wyższy poziom. Tego jej życzę!

Kto wygra Majora?

Wydaje mi się, że gracze Liquid wygrają Majora, Już na początku roku pokonali Astralis, szybko zaadaptowali się do nowej mety po stronie CT z kupowaniem AUG-a. Liczę na nich, bo po prostu podoba mi się ich gra. No i EliGE, który, jeśli trafi z formą, jest w stanie wziąć grę na swoje barki.

Który zawodnik będzie „objawieniem” Majora?

ZywOo ma bardzo dużo do udowodnienia na Majorze. Wydaje mi się, że wytrzyma presję i będzie objawieniem.

Kto zawiedzie na Majorze?

Moim zdaniem na Majorze zawiedzie compLexity. Są legendami, ale myślę, że nie utrzymają tego statusu i bardzo szybko pożegnają się z turniejem.

Dlaczego IEM Katowice 2019 może być najlepszym Majorem w historii?

Jak wiadomo, nie mamy polskiej drużyny na tym Majorze, ale mamy kibiców z Polski, którzy mogą dodać coś niesamowitego atmosferze tej imprezy.

Co sądzisz o zmianach w formacie systemu szwajcarskiego (więcej BO3 i system rozstawiania)?

To bardzo dobre zmiany w rozstawianiu i w systemie BO3. Wcześniej drużyna mogła grać jedną mapę i wejść do grona legend, teraz nie będzie tej losowości.


Intel Extreme Masters Katowice 2019 rozpocznie się 13 lutego i potrwa do 3 marca. Łączna pula nagród imprezy wyniesie milion dolarów, z czego dla zwycięzcy wielkiego finału przewidziano 500 tysięcy. Po więcej informacji na temat Majora zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NRG rekrutuje graczy do składu Apex Legends

O sukcesie najnowszego tytułu battle royale wydanego przez Electronic Arts powiedziano już sporo. Wygląda jednak na to, że po bardzo dobrym odbiorze z...