Special
fot. ESL

Exileh nie zagra w piątej kolejce LEC. Jego miejsce w pierwszym składzie EXCEL zajmie Special

EXCEL jest jedyną organizacją w League of Legends European Championship, która jeszcze przed początkiem sezonu mówiła, że planuje stworzyć dziesięcioosobowy skład, dzięki czemu będzie mogła dostosowywać zespół rywalizujący w LEC na podstawie osiąganych przez zawodników wyników podczas treningów. Przez pierwsze cztery tygodnie europejskich zmagań nie doczekaliśmy się nawet jednej zmiany w głównym składzie EXCEL, ale teraz wiemy już, że w nadchodzącej kolejce rozgrywek na środkowej alejce zobaczymy Jorana „Speciala” Scheffera zamiast Fabiana „Exile’a” Schuberta.

Obecna sytuacja EXCEL w LEC nie wygląda szczególnie imponująco. Aktualnie podopieczni Josha „Furndoga” Furneauxa znajdują się niemalże na samym dnie zestawienia z bilansem 2-6. Nic więc dziwnego, że sztab szkoleniowy zdecydował się postawić na Speciala, który zgodnie ze słowami Furndoga prezentował się w ostatnich tygodniach nadzwyczaj dobrze w meczach rozgrywanych w barwach akademii EXCEL.

Pochwał od szkoleniowców EXCEL z pewnością nie dostawał Exile, który mówiąc delikatnie odstawał poziomem od kolegów z drużyny. Łączne KDA Exile’a ze wszystkich rozegranych spotkań w LEC wynosi zaledwie 2,04, co daje nam drugi najgorszy wynik pośród wszystkich midlanerów europejskich zmagań. To właśnie w Exile’u rywale upatrywali piętę achillesową zespołu, a perfekcyjnym potwierdzeniem tego stwierdzenia jest to, że ginął on najczęściej ze wszystkich graczy EXCEL. Trudno jest się zatem dziwić, że Exile został przeniesiony do drużyny akademii, w której składzie zagra przynajmniej w inauguracyjnej kolejce LVP UK League Championship 2019 Spring.

W zaistniałej sytuacji skład EXCEL na piątą kolejkę LEC 2019 Spring prezentuje się następująco:

Ki „Expect” Dae-han
Marc „Caedrel” Robert Lamont
Joran „Special” Scheffer
Jesper „Jeskla” Klarin Strömberg
Raymond „kaSing” Tsang
Josh „Furndog” Furneaux
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Miało być Cloud9, jest bezrobocie. Infinite żegna się z Singularity

Chyba nie tak wyobrażał sobie swoją karierę Gage "Infinite" Green. 20-latek, który jeszcze kilka tygodni temu mógł nawet realnie myśleć o występie na...