Selfmade SK Gaming, LEC 2019 Spring Split
fot. Riot Games

Wspaniała dyspozycja Selfmade’a! SK triumfuje nad Vitality w LEC

Oskar „Selfmade” Boderek po raz kolejny pokazał dlaczego jest uważany za jednego z czołowych leśników League of Legends European Championship. W dzisiejszym meczu z Teamem Vitality Polak pokazał kilka wspaniałych zagrań Lee Sinem, które pozwoliły SK Gaming na powrót do gry i ostateczny triumf.

Team Vitality 0:1 SK Gaming

W trzecim z dzisiejszych meczów po raz pierwszy zobaczyliśmy klasyczny bot lane w postaci Caitlyn i Morgany. Na taki wybór zdecydował się Team Vitality. Naprzeciwko stanęli Jinx oraz Alistar, które także wydawały się być niesamowicie mocne. Oskar „Selfmade” Boderek wybrał bardzo agresywnego Lee Sina, który musiał zdziałać jak najwięcej we wczesnej fazie gry. Pierwsza krew została przelana na górnej alei, gdzie Jorge „Werlyb” Casanovas Moreno-Torres został zaatakowany przez przeciwnego leśnika. SK Gaming postanowiło jednak skontrować na bot lanie, gdzie Juš „Crownshot” Marušič zgarnął dwa zabójstwa, dzięki którym wysunął się na zdecydowane prowadzenie. Pierwsza struktura została zniszczona właśnie przez dolną linię SK Gaming, która całkowicie zdominowała swoich rywali. Crownshot i jego wspierający od razu powędrowali na górną aleję, co zaowocowało zgarnięciem Heralda i kolejnej wieży.

Wspaniała walka w wykonaniu Lucasa „Cabocharda” Simon-Mesleta pozwoliła jego marksmanowi na zgarnięcie ogromnego zastrzyku złota poprzez unicestwienie przeciwnej Jinx. Kiedy wydawało się, że Vitality uzyskiwało kontrolę nad rozgrywką, rywale zdołali złapać aż trzech graczy Pszczół. Efektem tej walki było bezproblemowe pokonanie Nashora. Fioletowe wzmocnienie nie przyniosło jednak ani jednego inhibitora, ponieważ Daniele „Jiizuke” di Mauro wraz z Cabochardem był w stanie zabić przeciwnego midlanera. Selfmade pokazał jednak dlaczego jest uważany za najlepszego gracza swojej formacji. Samodzielnie zabił Amadeu „Attilę” Carvalho, przez co Vitality nie mogło pchać poszczególnych linii. Przewaga SK Gaming zagwarantowała kolejne fioletowe wzmocnienie, a ostatnia walka na górnej alejce zakończyła się masakrą zaserwowaną przez Jinx. Ekipa polskiego leśnika chwilę później zniszczyła Nexus przeciwnika.

W kolejnym pojedynku Rogue podejmie FC Schalke 04. Wszystkie informacje na temat LEC 2019 Spring znajdziecie tutaj:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Morgen: Błędem komentatorskim byłoby, gdybym nie doceniał rywala Polaków

>