Choć Major w Katowicach ledwo się rozpoczął, to w sieci już pojawiły się pierwsze doniesienia na temat ruchów transferowych, które mogą nastąpić po jego zakończeniu. W artykule z serii "Sources Say" znany amerykański dziennikarz, Jarek "DeKay" Lewis, przybliżył sytuację kilku graczy, w tym Tarika "tarika" Celika.

W grudniu ubiegłego roku Amerykanin został odsunięty od składu Made in Brazil i od tamtej pory znajduje się na ławce rezerwowych tej formacji. 22-latek w tym samym miesiącu znalazł się na radarze compLexity Gaming, jednak ostatecznie do ruchu nie doszło. W ostatnim czasie dużo mówiło się o ewentualnym powrocie TSM-u na profesjonalną scenę Counter-Strike'a: Global Offensive. Wspomniana organizacja chciałaby, aby to właśnie Celik został centralną postacią nowego składu i miała zaproponować zawodnikowi zbudowanie zespołu wokół jego osoby. Innym strzelcem na liście życzeń TSM ma być ex-snajper BIG, Owen "smooya" Butterfield.

Wyśmienita dyspozycja Nemanji "huNtera" Kovača na przestrzeni ostatnich miesięcy nie uszła uwadze najlepszych drużyn globu. Swoje zainteresowanie reprezentantem Valiance & Co miały wyrazić FaZe Clan oraz mousesports. Przenosiny do FaZe oznaczałyby, że 23-latek dołączyłby do swojego bardziej znanego kuzyna, Nikoli "NiKo" Kovača. W całej sytuacji karty rozdaje aktualny pracodawca huNtera, gdyż przed startem europejskiego Minora sam zainteresowany prolongował kontrakt z niemiecką organizacją.

DeKay wspomniał również co nieco na temat wspólnego projektu Adila "ScreaMa" Benrlitoma i Kevina "Ex6TenZa" Droolansa. Duet rodem z Belgii rozgląda się za strzelcami, którzy mogliby dopełnić formowaną przez nich ekipę. Belgowie mieli skontaktować się z aktualnym reprezentantem Red Reserve, Williamem "drakenem" Sundinem oraz wolnym agentem i zarazem byłym graczem RR, Hampusem "hampusem" Poserem. Dziennikarz dodaje, że na ten moment były to tylko i wyłącznie rozmowy, a zawodnicy jeszcze ze sobą nie trenowali.