Dark
fot. Jennika Ojala / ESL

Dark najlepszy w grupie B IEM Katowice w SC2

Pod koniec pierwszego dnia fazy grupowej Intel Extreme Masters Katowice w StarCraft 2 poznaliśmy kolejnych trzech uczestników play-offów. Pierwsze miejsce w zbiorze B zdobył jeden z dwóch głównych faworytów, Dark. Koreański Zerg nie miał większych problemów ze swoimi przeciwnikami, a prawdziwy opór postawił mu jedynie Maru. Ten jednak zdecydowanie zawiódł swoich fanów i zaskoczył ekspertów słabą formą. Awans wywalczyli także Trap i Neeb, którzy zaliczyli już dwie porażki.

Najważniejszą informacją dla fanów z Zachodu był awans Neeba do play-offów. Amerykanin był niepewny sukcesu aż do ostatniego meczu z Leenockiem. Ostateczny wynik grupy zależał wyłącznie od nich, bowiem przy stanie 2-2 obaj mieli równe szanse na awans. Tym samym Neeb poprawił swój wynik sprzed roku, kiedy to zajął czwarte miejsce w swojej grupie. Nie wystarczyło mu jednak punktów, by uplasować się powyżej Trapa, który zajął drugie miejsce dzięki zwycięstwu w bezpośrednim starciu z Neebem.

Dark dopiero w swoim ostatnim meczu zaznał porażki. Pokonał go Maru, którego traktowano jako jednego z głównych pretendentów do tytułu mistrzowskiego. Okazało się jednak, że reprezentant Jin Air Green Wings nie znalazł się nawet w pierwszej trójce grupy B, a mecz z Darkiem i tak nie miał żadnego wpływu na pozycję obu graczy. Z katowickim turniejem pożegnał się także Lambo, który w decydującym meczu Ro76 wyeliminował Elazera, czyli ostatniego Polaka w stawce.

Relację z IEM Katowice w StarCraft 2 można znaleźć na stronie Cybersport.plTransmisję w języku polskim można znaleźć na kanale ESL.TV Polska.

 

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
juliano

juliano: Ubiegły rok był dla nas gówniany

20 lipca ubiegłego turecki klub sportowy, Beşiktaş Jimnastik Kulübü, przygarnął pod swoje skrzydła żeński skład CS:GO występujący uprzednio w barwach...