STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

suNny na celowniku Cloud9?

Jak można się było spodziewać, po katowickim Majorze w szeregach Cloud9 doszło do sporych zmian. Wbrew temu, czego można było oczekiwać, formacja z Ameryki Północnej nie powróciła do w pełni amerykańskiego składu. Ba, w najbliższym czasie może on nawet stać się bardziej europejski niż amerykański.

Serwis HLTV podaje bowiem, iż według jego informacji na celowniku C9 znalazł się Miikka „suNny” Kemppi, 24-letni Fin, który od półtorej roku związany jest z mousesports i obecnie pozostaje jednym z trzech członków aktywnego składu niemieckiej formacji. W minionym roku znalazł się on także na 16. miejscu listy najlepszych graczy 2018, jego transfer byłby więc sporym wydarzeniem. Niemniej nie ma jeszcze co niczego przesądzać, gdyż na razie toczą się w tej sprawie tylko rozmowy i żadne porozumienie nie zostało jeszcze osiągnięte.

W przypadku ewentualnych przenosin Kemppi stałby się prawdopodobnie następcą Jordana „Zellsisa” Montemurro, który wczoraj zakończył swój okres próbny. Warto też zaznaczyć, że nie byłaby to pierwsza roszada w szeregach Cloud9, która miałaby miejsce po zakończeniu Intel Extreme Masters Katowice 2019 – wszak kilka dni wcześniej poza drużyną znalazł się również Robin „flusha” Rönnquist. Zastąpił go jego rodak, Maikil „Golden” Selim, powracający po kilku miesiącach walki z przedłużającą się niedyspozycją, która wyeliminowała go m.in. z gry na Majorze.

Jeżeli powyższe plotki potwierdzą się, skład Cloud9 będzie prezentować się następująco:

  • Timothy „autimatic” Ta
  • William „RUSH” Wierzba
  • Maikil „Golden” Selim
  • Fabien „kioShiMa” Fiey
  • Miikka „suNny” Kemppi

Wszystkie bieżące informacje dotyczące zmian w składach znaleźć można w naszym raporcie transferowym:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NEO zagra z Heroic podczas ECS Season 7 Pinnacle Cup

Od grudnia ubiegłego roku Filip "NEO" Kubski pozostaje na bezrobociu. Legendarny zawodnik jednak nie próżnuje i od pewnego czasu występuje wraz ze sfo...