STS
fot. ESL

AmaNEk dołącza do G2 Esports!

Były spore nadzieje, było także spore rozczarowanie – tak w skrócie można opisać występ G2 Esports na Intel Extreme Masters Katowice 2019. Nie dziwi więc fakt, że kilka dni po zakończeniu polskiego Majora we francuskiej formacji doszło do roszady, w wyniku której w składzie znalazł się François „AmaNEk” Delaunay.

25-latek zaczął ubiegły rok jako gracz Misfits Gamings, wraz z którym wystąpił nawet na ELEAGUE Major Boston 2018. Krótko po tym jego zespół rozpadł się, zaś on sam kilka tygodni później znalazł bezpieczną przystań w Teamie LDLC. Z zespołem tym sięgnął po mistrzostwo PMU Challenge 2018 i ESL Pro European Championship 2018, a także zanotował bardzo dobry występ na IEM Chicago 2018, jednak na początku 2019 dość niespodziewanie opuścił szeregi europejskiej formacji. Do gry powraca dopiero teraz, już jako zawodnik G2.

W zespole zajmie on miejsce Alexandre „bodyy’ego” Pianaro, który z organizacją Carlosa „ocelote’a” Rodrígueza współpracował przez ostatnie trzy lata. – Mimo pozytywnych przesłanek na Majorze i dobrych przygotowań, które przyniosły korzyści nam wszystkim, bodyy nas opuszcza – zakomunikował za pośrednictwem mediów społecznościowych Kenny „kennyS” Schrub. – Decyzja ta została podjęta, by pomóc drużynie w postawieniu kolejnego kroku. Rozstanie z przyjacielem to nigdy nie jest prosta rzecz, graliśmy razem przez lata i mamy wiele wspólnych wspomnień. Życzę mu wszystkiego najlepszego, będzie mi cię brakować, Alex – dodał.

W tej sytuacji skład G2 Esports prezentuje się następująco:

  • Richard „shox” Papillon
  • Kenny „kennyS” Schrub
  • Lucas „Lucky” Chastang
  • Audric „JaCkz” Jug
  • François „AmaNEk” Delaunay
  • Damien „maLeK” Marcel – trener
  • Alexandre „bodyy” Pianaro – rezerwowy

Wszystkie bieżące informacje dotyczące roszad personalnych w drużynach CS:GO znaleźć można w naszym raporcie transferowym:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NiP także nie zagra na WESG 2018

Kolejny dzień przynosi nam następny zespół, który wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie pojawi się na światowych finałach World Electronic Sports Games...