fot. StarLadder

stavn dołącza do Heroic na okres próbny

Po tym, jak tydzień temu Asger „AcilioN” Larsen trafił na ławkę rezerwowych Heroic, w drużynie powstał wakat, który przez jakiś czas wypełniał Filip „NEO” Kubski. Czas Polaka dobiegł jednak końca, gdyż dzisiaj duńska organizacja ogłosiła transfer Martina „stavna” Lunda, który dołączy do ekipy na okres próbny.

Zaledwie 16-letni zawodnik kojarzony jest przede wszystkim z występów pod banderą Fragsters. Nastolatek bronił barw tej organizacji od września 2016 roku do końca 2018 roku. Do jego największych osiągnięć na przestrzeni tego okresu należą m.in. półfinały na dwóch turniejach rangi DreamHack Open rozgrywanych odpowiednio w Austin oraz Valencii. Odkąd stavn i jego koledzy opuścili Fragsters, pozostawali oni bez pracodawcy i rywalizowali pod nazwą ex-Fragsters.

– Jestem niezwykle podekscytowany, że otrzymałem tę szansę od Heroic, szczególnie na tak wczesnym etapie mojej kariery. Nie mogę doczekać się reprezentowania tej organizacji w wielu nadchodzących turniejach i zostania członkiem rodziny Heroic – tak na temat swoich przenosin do skandynawskiej formacji wypowiedział się sam zainteresowany.

Już w kwietniu Lund zadebiutuje w nowym zespole na dwóch imprezach offline, gdyż pojawi się z nim na Copenhagen Games 2019 oraz na rozgrywanym w Leicester pierwszym tygodniu 9. sezonu ESL Pro League. Organizacja nie sprecyzowała jednak jak długo potrwa okres testowy stavna.

W tej sytuacji skład Heroic prezentuje się następująco:

  • Patrick „es3tag” Hansen
  • Adam „friberg” Friberg
  • Daniel „mertz” Mertz
  • Benjamin „blameF” Bremer
  • Martin „stavn” Lund – testy
  • Luis „peacemaker” Tadeu – trener

Wszystkie bieżące informacje dotyczące zmian w składach znaleźć można w naszym raporcie transferowym:

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 i OpTic wśród drużyn pewnych występu w play-offach WESG

Za nami pierwszy dzień światowych finałów World Electronic Sports Games 2018, w trakcie którego sześć ekip zagwarantowało sobie możliwość występu w fa...