Taz
fot. ESL

W warszawskich kwalifikacjach do GG League zobaczymy devils.one oraz NoChance

Nieco ponad tydzień dzieli nas od Ł3 Gaming Convention na stadionie Legii Warszawa. Podczas tego wydarzenia rozegrane zostaną między innymi pierwsze zamknięte kwalifikacje do GG League 2019. Do grona drużyn, które pojawią się w stolicy, dołączyło devils.one oraz NoChance.

Obie wymienione wyżej formacje otrzymały bezpośrednie zaproszenie od organizatorów. Polskim fanom na pewno nie trzeba przedstawiać pierwszej z nich. Ekipa Wiktora „TaZa” Wojtasa w Warszawie będzie miała świetną okazję na przetarcie przed intensywną wiosną. Zawodnicy znad Wisły zagrają w kwietniu chociażby w 9. sezonie ESL Pro League, do której przepustkę Polacy wywalczyli jeszcze pod skrzydłami Teamu Kinguin pod koniec ubiegłego roku.

Kilkanaście godzin wcześniej bilety na wydarzenie przy ulicy Łazienkowskiej otrzymało NoChance. Międzynarodowy zespół, którego liderem jest dobrze znany szerszej publiczności Mikail „Maikelele” Bill, został złożony w grudniu 2018 roku. Do tej pory wielonarodowościowa piątka nie miała zbyt wielu okazji na zaprezentowanie swoich możliwości. Sam Maikelele we wpisie na Twitterze zaznaczył, że występ w stolicy Polski będzie dla niego pierwszą grą na lanie od 2017 roku. Na razie nie mamy pewności, kto wspomoże mix podczas Ł3 Gaming Convention – z drużyną niedawno pożegnał się Haakon „Radifaction” Tholo, a obecnie w roli stand-ina występuje w niej Jesse „zehN” Linjala.

Dotychczasowa lista uczestników pierwszych zamkniętych kwalifikacji do GG League prezentuje się następująco:

2k19PL ALTERNATE aTTax Codewise Unicorns devils.one
NEXTVIYGRAEM NoChance otwarte kwalifikacje #3 otwarte kwalifikacje #4

Finały GG League będą miały miejsce między 13 a 14 lipca w Poznaniu. Tytułu sprzed roku broni x-kom team, który jest na razie jedynym zespołem pewnym występu na głównej części imprezy. Do wygrania będzie aż 100 tysięcy euro.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Po nieudanym Majorze czas na zmiany – Winstrike żegna się z trenerem

Niespełna dwa tygodnie po zakończeniu Intel Extreme Masters Katowice 2019 na zmiany personalne postawił również Winstrike Team. W zespole obyło się je...

>