STS
fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Po nieudanym Majorze czas na zmiany – Winstrike żegna się z trenerem

Niespełna dwa tygodnie po zakończeniu Intel Extreme Masters Katowice 2019 na zmiany personalne postawił również Winstrike Team. W zespole obyło się jednak bez zmian w składzie i zamiast tego doszło do przetasowań na stanowisku szkoleniowca. Tym samym z tą właśnie posadą pożegnał się Dmitriy „iksou” Mikhaylichenko. 37-latek związany był z ekipą od października 2017 roku, […]

Niespełna dwa tygodnie po zakończeniu Intel Extreme Masters Katowice 2019 na zmiany personalne postawił również Winstrike Team. W zespole obyło się jednak bez zmian w składzie i zamiast tego doszło do przetasowań na stanowisku szkoleniowca. Tym samym z tą właśnie posadą pożegnał się Dmitriy „iksou” Mikhaylichenko.

37-latek związany był z ekipą od października 2017 roku, gdy ta reprezentowała jeszcze barwy Quantum Bellator Fire. To właśnie pod jego wodzą formacja z Europy Wschodniej awansowała na ELEAGUE Major Boston 2018, gdzie niespodziewanie zapewniła sobie status legendy. W kolejnych miesiącach graczy iksou mogliśmy oglądać jeszcze na dwóch kolejnych Majorach, ale w Katowicach nie udało się powalczyć choćby o miejsce w Fazie Nowych Legend. Wobec tego obie strony uznały, że potrzebny jest nowy impuls.

Trenowanie jest dla mnie jak narkotyk, a przyzwyczajenie się do tego, co robisz, to coś najgorszego – przyznał Mikhaylichenko w swoim oświadczeniu. – W pewnym momencie zdałem sobie sprawę, że więcej przez to wszystko tracę niż zyskuję i ma to wpływ na moją pracę. Potrzebuję nowego wyzwania – wyjaśnił Rosjanin. Następcą iksou został jego dotychczasowy asystent, Daniil „pipsoN” Mescheryakov, dla którego będzie to pierwsza w karierze samodzielna praca szkoleniowa.

W tej sytuacji skład Winstrike Teamu prezentuje się następująco:

  • Kirill „Boombl4” Mikhailov
  • Aurimas „Kvik” Kvakšys
  • David „n0rb3r7” Danielyan
  • Georgi „WorldEdit” Yaskin
  • Jan „wayLander” Rahkonen
  • Daniil „pipsoN” Mescheryakov – trener

Wszystkie bieżące informacje dotyczące roszad personalnych w drużynach CS:GO znaleźć można w naszym raporcie transferowym:

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ujawniono terminarz BLAST Pro Series Sao Paulo. Pierwszego dnia rewanż za finał Majora

Najbardziej dynamiczny i jeden z najciekawszych pod względem atrakcyjności turniej powraca! BLAST Pro Series, bo to właśnie o tych zawodach mowa, czek...