fot. Ultraliga

PRIDE za burtą, Illuminar Gaming zwycięża w półfinale Ultraligi

Za nami spotkanie ostatniej szansy w play-offach pierwszego sezonu Ultraligi. Illuminar Gaming pewnie pokonało PRIDE, dzięki czemu wciąż liczy się w grze o możliwość udziału w wielkim finale. W następnym starciu iHG zmierzy się z przegranym w meczu pomiędzy Rogue Esports Club a devils.one.

Illuminar Gaming 3:0 PRIDE

Tuż przed rozpoczęciem pierwszej gry podczas fazy draftu Gaweł „Kashtelan” Paprzycki zdecydował się na wybór Zeda, natomiast na dolnej alei PRIDE zobaczyliśmy Jayce’a w wykonaniu Damiana „deflesa” Filipowa. Pierwszym celem mapy zdobytym w grze był Infernal Dragon, którego udało się zgarnąć ekipie popularnych Orłów. Dobrym wejściem popisał się Adam „Crazy” Fedoruk, dzięki któremu Illuminar Gaming zgarnęło pierwszą krew na swoje konto. Przebieg spotkania był dość wyrównany, choć piątka Artura „Rybsona” Gębicza pewnie zyskiwała kolejne smoki. To one miały stanowić o sile PRIDE, jednak bardzo ważna okazała się być walka drużynowa w trzydziestej minucie. To wtedy gracze iHG mogli podejść po wzmocnienie od Barona, dzięki czemu udało się im wejść do bazy przeciwników, kończąc pierwszą mapę swoim zwycięstwem.

Początek drugiej mapy to popis ze strony graczy dolnej alei Illuminar Gaming. Do dziesiątej minuty ekipie Kashtelana udało się zdobyć aż trzy zabójstwa oraz smoka, dzięki czemu jej przewaga nad rywalami zaczęła rosnąć. Trudno jest mówić o tym, że PRIDE szukało swoich szans, ponieważ iHG pewnie wchodziło w każdą walkę, a nawet doprowadziło do szybkiego zdobycia wzmocnienia od Barona. Zespół Crazy’ego potrzebował kilku dodatkowych minut oraz kolejnego Nashora, aby zwieńczyć dzieło i zniszczyć nexusa po raz drugi w tej serii.

Lepszy start w trzeciej rozgrywce zanotowało PRIDE. Kashtelan został wyłapany przez Szymona „Rektiva” Rybkę, natomiast już chwilę później Rybson pokonał Pawła „delorda” Szablę. Doszło do odpowiedzi iHG w postaci zabójstwa Karola „Konektiva” Wojciechowskiego, który stał się ofiarą Crazy’ego. Świetną akcję Orły przeprowadziły w czternastej minucie, kiedy to udało się im zgarnąć aż cztery zabójstwa. Z czasem jednak gracze Illuminar Gaming znów przejęli inicjatywę, zdobywając przy tym wzmocnienie od Barona. Kontrola ekipy Kashtelana wzrosła do tego stopnia, że iHG zwyciężyło tę serię nie tracąc nawet mapy.

Wszystkie mecze Ultraligi możecie obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz w internecie. Więcej informacji dotyczących pierwszego sezonu rozgrywek organizowanych przez Polsat Games znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Koniec marzeń Izako Boars i AVEZ o występie na Charleroi Esports

Choć do półfinałów drugich europejskich eliminacji do Charleroi Esports 2019 dotarły aż dwie rodzime formacje, to ostatecznie żadna z nich nie zagra w...

>