fot. ESL/Helena Kristiansson

North i NRG z awansem na finały ECS Season 7

North i NRG Esports to kolejne dwie ekipy, które zagwarantowały sobie miejsce na lanowych finałach Esports Championship Series Season 7. Duńczycy okazali się najlepsi w drugim tygodniu europejskiej dywizji, natomiast zespół ze Stanów Zjednoczonych wygrał drugą serię zmagań w Ameryce Północnej.

W przypadku North o triumf nie było łatwo. Wszak podopiecznym Torbjørna „mithRa” Nyborga w finałowym meczu przyszło mierzyć się ze znajdującym się na fali wznoszącej Teamem Vitality, który na wybranej przez siebie mapie, Cache’u, rozgromił oponentów ze Skandynawii aż 16:2! Duńska piątka odpowiedziała na Inferno, ogrywając tam Francuzów 16:5, wobec czego potrzebna była trzecia potyczka. Ta odbyła się na Nuke’u, gdzie Vitality do samego końca walczyło o zwycięstwo, odrabiając w międzyczasie wszystkie straty poniesione po stronie atakującej. Wydawało się nawet, że już nic nie odbierze graczom znad Sekwany upragnionego awansu, ale wtedy North zanotowało serię czterech wygranych z rzędu rund, przypieczętowując własne zwycięstwo wynikiem 16:14.

Sporo problemów ze swoim rywalem miało także NRG. Vincent „Brehze” Cayonte i spółka stanęli naprzeciwko niżej od nich notowanej FURII Esports i można było oczekiwać, że uda im się zamknąć wszystko w zaledwie dwóch mapach. Tak się jednak nie stało, a Latynosi zaskoczyli już na wybranym przez rywali Inferno, gdzie zwyciężyli 16:11. Potem zresztą mogli zatriumfować także na Overpassie, bo tam prowadzili już 11:4, ale NRG nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa. Uczestnicy poprzednich finałów ECS koniec końców doprowadzili do dogrywki, a następnie wygrali 22:20, by potem nie dać FURII już żadnych szans na Trainie. Brazylijczykom nie pomogła nawet fantastyczna forma Kaike „KSCERATO” Cerato, który na trzech mapach ustrzelił w sumie aż 88 fragów!

Na ten moment pewne gry na finałach ECS Season 7 są następujące ekipy:

Astralis North NRG Esports Rogue

Lanowe finały Esports Championship Series Season 7 odbędą się między 6 a 9 czerwca w Londynie. W sumie weźmie w nich udział osiem drużyn, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NRG kolejną ekipą zaproszoną na IEM Sydney 2019

Organizatorzy Intel Extreme Masters Sydney 2019 zaprezentowali nam kolejną, siódmą już zaproszoną przez siebie ekipę. Tą okazało się NRG Esports, czyl...