fot. DreamHack/Adela Sznajder

Rogue wycofa się ze sceny CS:GO?

Przyszłość dywizji CS:GO Rogue od kilku dni maluje się w ciemnych barwach. Według nieoficjalnych informacji północnoamerykańską drużynę opuścić mają dwaj gracze, a to nie koniec złych wieści. Jak bowiem twierdzi Jarek „DeKay” Lewis, organizacja zza oceanu planuje zawiesić działalność na esportowej scenie popularnego FPS-a od Valve.

Lewis donosi, iż decyzja Rogue spowodowana jest problemami kadrowymi, które mają pojawić się po bardzo prawdopodobnej utracie Mathiasa „MSL-a” Lauridsena oraz Nikolaja „niko” Kristensena. Duńczycy podobno trenują już bowiem z OpTic Gaming, a oficjalne ogłoszenie ich transferu ma być tylko kwestią czasu. Zamieszanie w amerykańsko-duńskiej formacji wykorzystać chce także compLexity Gaming, które rozważa pozyskanie Daniela „vice’a” Kima. DeKay nie podaje, czyje miejsce zająć miałby 23-latek, lecz istnieje spora szansa, iż chodzi o Jordana „n0thinga” Gilberta, który ostatnimi czasy wspierał coL w roli zmiennika.

Rogue już za tydzień miało wystąpić na StarSeries i-League Season 7 w Szanghaju, a w planach międzynarodowej piątki była także gra w 9. sezonie ESL Pro League. Jeśli powyższe informacje znajdą swoje potwierdzenie w rzeczywistości, to niejasne jest, co stanie się ze slotami w obu tych rozgrywkach.

Tak wygląda skład Rogue:

  • Nikolaj „niko” Kristensen
  • Daniel „vice” Kim
  • Spencer „Hiko” Martin
  • Hunter „SicK” Mims
  • Mathias „MSL” Lauridsen
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rambo zostaje trenerem Cloud9

Trwające od kilku miesięcy poszukiwania nowego trenera prowadzone przez Cloud9 wreszcie zakończyły się sukcesem. Na oficjalnej stronie północnoameryka...