fot. ESL/Adela Sznajder

devils.one o krok od awansu na GG League po triumfie nad Tricked

Pierwszy półfinał Road to GG League 2019 – Stage #1 Warszawa trwał dobrych kilka godzin, ale nie było to spowodowane zaciętą walką na serwerze. devils.one wyraźnie ograło bowiem Tricked Esport i potrzebuje już tylko jednej wygranej, by zapewnić sobie awans na GG League 2019 z pulą nagród o wysokości 100 tysięcy euro.

devils.one 2 : 0 Tricked Esport

(Road to GG League – Stage #1 Warszawa)
16 8 Overpass 7 9
8 2
 16 8 Mirage 7 13
8 6
Train

Dwie pierwsze rundy padły łupem naszych rodaków, ale po zakupieniu lepszego sprzętu Tricked odpowiedziało aż pięcioma skutecznymi natarciami z rzędu. Na całe szczęście Polacy nie pozostali swoim rywalom dłużni i dzięki zwartej defensywie zapewnili sobie nieznaczne prowadzenie przed zmianą stron. Po przerwie na konto devils.one znów trafiła pistoletówka, a o dalszej części meczu trudno napisać cokolwiek rozsądnego. Obserwowanie zmagań długo torpedowane było bowiem przez liczne problemy techniczne, ale, co najważniejsze, kilka godzin później Wiktor „TaZ” Wojtas i spółka pokonali swoich rywali 16:9.

Batalia na Mirage’u także rozpoczęła się udanie dla Diabłów, które czterokrotnie przełamały szyki obronne przeciwników. Tricked nie planowało jednak wywiesić białej flagi i postawiło zdecydowany opór. Od tej chwili to Duńczycy przeważali, lecz wynik zaczął na to wskazywać dopiero po zmianie stron, gdy skład Nicolaia „HUNDENA” Petersena wreszcie zdołał uzyskać dwa oczka przewagi. Wtedy do roboty znów wzięło się devils.one, które przypomniało sobie o swoich skutecznych zagrywkach w obronie. Gracze znad Wisły nie utrzymali jednak tak wysokiego poziomu do końca meczu i dopiero po emocjonującej końcówce zameldowali się w wielkim finale warszawskich rozgrywek.

Trwa już drugi półfinał, w którym mierzą się NoChance oraz ALTERNATE aTTAX z Mateuszem „mantuu” Wilczewskim w składzie. Transmisja z Road to GG League 2019 – Stage #1 Warszawa wraz z polskim komentarzem dostępna jest na oficjalnym kanale Good Game League na Twitchu. Szczegółowe informacje na temat zawodów znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

G2 drugim potwierdzonym uczestnikiem DreamHack Masters Dallas

Europejskie eliminacje do DreamHack Masters Dallas 2019 dobiegły już końca. Najlepsze okazało się w nich Windigo Gaming, natomiast druga lokata stała...