fot. DreamHack/Adela Sznajder

MSL i niko oficjalnie dołączają do OpTic!

OpTic Gaming wreszcie potwierdziło plotki, którymi byliśmy karmieni już od jakiegoś czasu. Nowymi zawodnikami duńskiej drużyny zostali bowiem Mathias „MSL” Lauridsen i Nikolaj „niko” Kristensen, którzy tym samym zakończyli swoją przygodę z Rogue i północnoamerykańskim Counter-Strikiem.

O przenosinach MSL-a i niko mówiło się od kilku tygodni. Zresztą to właśnie zamieszanie związane z transferem tej dwójki skłoniło działaczy Rogue do całkowitego wycofania się ze sceny CS:GO, o czym dowiedzieliśmy w ostatni piątek. Wtedy nic nie było jeszcze pewne, ale słowa założyciela organizacji z USA zwiastowały, że finalizacja przenosin obu Duńczyków jest tylko kwestią czasu. Wszystko ogłoszono nam jednak dopiero teraz – co ciekawe, dla niko jest to powrót w szeregi OpTic, którego barwy przywdziewał już między wrześniem a grudniem ubiegłego roku.

Jestem bardzo szczęśliwy, gdyż mogę ogłosić, że ja i niko dołączamy do OpTic Gaming. Nie mogę się już doczekać momentu, gdy będę mógł reprezentować tę organizację i zrobię co w mojej mocy, by zbudować ten zespół – przyznał za pośrednictwem mediów społecznościowych Lauridsen. W związku z tymi ruchami w ekipie zabrakło miejsca dla Rene „cajunab” Borga, który już wcześniej potwierdził swoje odejście. Na ten moment nie jest jasne, kto poza nim pożegna się ze składem, chociaż według ostatnich plotek miałby to być Jakob „JUGi” Hansen. Niemniej wcześniej mówiło się także o potencjalnym rozstaniu z Marco “Snappim” Pfeifferem.

W tej sytuacji skład OpTic Gaming prezentuje się następująco:

  • Kristian „k0nfig” Wienecke
  • Marco “Snappi” Pfeiffer
  • Jakob „JUGi” Hansen
  • Ismail „refrezh” Ali
  • Mathias „MSL” Lauridsen
  • Nikolaj „niko” Kristensen
  • Casper „ruggah” Due – trener
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

NeiL_M o rozstaniu z x-komem: Wolę ustąpić teraz, niż siedzieć tu dla pieniędzy

Dziś na wszystkich fanów x-kom teamu spadła zaskakująca wiadomość – po zaledwie 17 dniach Neil "NeiL_M" Murphy przestał pełnić funkcję trenera rodzime...