fot. ESL/Bart Oerbekke

Spacerek w ataku, męczarnie w obronie – Virtus.pro pokonuje Epsilon

Od zwycięstwa swoją przygodę z Kalashnikov Cup Season 2 rozpoczyna Virtus.pro. Polska drużyna pokonała w dzisiejszym meczu Epsilon Esports, chociaż łatwa przeprawa w ataku wskazywała, że końcowy wynik może być bardziej okazały niż 16:12. Niestety gracze znad Wisły mieli dziś ogromne problemy z grą w obronie.

Epsilon Esports 12 : 16 Virtus.pro

(Kalashnikov Cup Season 2)
12 4 Inferno 11 16
8 5

Po wczorajszym pogromie, jaki Virtusom zafundował Winstrike Team, nastroje wśród kibiców rodzimej formacji nie były najlepsze. Podopieczni Jakuba „kubena” Gurczyńskiego błyskawicznie jednak udowodnili, że tamten wynik nie oddaje w pełni ich potencjału. Piątka Polaków od niemal początku meczu z Epsilon Esports dominowała bowiem niepodzielnie, raz po raz brutalnie rozprawiając się ze swoimi rywalami. Ci zgarnęli co prawda pierwszą pistoletówkę, ale potem na długo pozwolili zepchnąć się na margines, oddając VP nawet te najbardziej wyrównane rundy. Międzynarodowy skład dopiero tuż przed przerwą zaczął nieco lepiej radzić sobie w obronie, ale i tak powodów do radości nie było zbyt wiele – wszak Kia „Surreal” Man i spółka przegrywali aż 4:11!

Tak łatwo polskiej drużynie nie szło już w drugiej połowie. Nagle okazało się, że w obronie Virtus.pro nie radzi sobie tak sprawnie, jak w ataku, co stworzyło przed Epsilon fantastyczną szansę na comeback. Zespół ten zamierzał z niej zresztą skorzystać i błyskawicznie zaczął zmniejszać dzielący go od oponentów dystans, wykorzystując szczególnie słabą postawę VP na bombsicie B. Polakom natomiast grunt coraz bardziej palił się pod nogami, a i dość przeciętna dziś postawa Kamila „Sobola” Sobolewskiego nie pomagała. Robiło się więc nerwowo, ale przewaga wypracowana jeszcze w pierwszej części pojedynku pozwoliła Virtusom ostatecznie utrzymać korzystny dla siebie rezultat i przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę wynikiem 16:12.

Już za chwilę swoje spotkanie rozegra także AGO Esports – rywalem polskiej formacji będzie wschodnioeuropejskie pro100. Polskojęzyczną transmisję z tego meczu obejrzeć będzie można za pośrednictwem oficjalnego kanału KXN Studio na Twitchu.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos

Jankos wybrany najlepszym dżunglerem LEC, Selfmade na drugim miejscu

Po zakończeniu fazy zasadniczej League of Legends European Championship 2019 Spring Split przyszła pora wybrać najlepszych zawodników tego etapu rozgr...