Andrey "B1ad3" Gorodenskiy w Natus Vincere! Legenda ukraińskiej sceny bynajmniej nie będzie jednak reprezentował rodzimej organizacji na serwerze – 32-latek trafił bowiem do pionu zarządzającego, obejmując stanowisko dyrektora esportowego.

32-latek to były zawodnik m.in. dAT Teamu oraz FlipSid3 Tactics. Od dłuższego czasu nie dane nam jednak było oglądać go w roli zawodnika, gdyż zajął się on pracą szkoleniową. To właśnie B1ad3 przez minione osiem miesięcy odpowiadał za wyniki Gambit Esports, doprowadzając zespół ten do półfinału Intel Extreme Masters Shanghai 2018 i ESL One New York 2018. Niemniej ostatnie wyniki podopiecznych Gorodenskiyego nie zachwycały, zaś czarę goryczy przelały nieudane eliminacje m.in. na katowickiego Majora. W efekcie w połowie marca Ukrainiec wylądował na bruku, zaś jego przyszłość aż do teraz pozostawała niejasna.

Cieszę się, że mogę dołączyć do Na`Vi, to jedna z najlepszych organizacji esportowych na świecie. Jestem przekonany, że nasza współpraca będzie naprawdę owocna. Dla mnie to nowe wyzwanie: już niedługo zaczniemy wprowadzać w życie wiele planów i pomysłów – przyznał B1ad3 w swoim oświadczeniu. – Znamy się z Andreyem od 19 lat. Niewiele osób o tym wie, ale byłem kapitanem jego pierwszej drużyny i mówiłem mu co robić na mapie. Od dawna chciałem współpracować z nim w Na`Vi i cieszę się, że wreszcie pojawiła się ku temu okazja – wtórował mu Yevhen Zolotarov, dyrektor generalny organizacji.

Głównym zadaniem Gorodenskiyego będzie stworzenie struktur odpowiedzialnych za wyszukiwanie i edukację rezerwowych graczy. Ma to związek ze zmianą podejścia samej formacji, która ma być skłonna, by w większym stopniu zainwestować w młodych, wyszkolonych przez siebie zawodników. Poza tym 32-latek zajmować się będzie również polityką kadrową i transferową oraz budowaniem systemu rozwoju drużyny, w tym m.in. harmonogramu turniejów czy bootcampów.