Od pewnego czasu wiemy, że Vega Squadron czeka gruntowna przebudowa. Rosyjska organizacja już na początku marca ogłosiła, iż jest otwarta na rozmowy dotyczące transferów swoich graczy, dziś natomiast przesunęła ona na ławkę rezerwowych aż dwóch zawodników.

Katowicki Major był najwyraźniej ostatnią imprezą, podczas której barwy ekipy przywdziewali Pavel "hutji" Lashkov oraz Anton "tonyblack" Kolesnikov, to właśnie oni bowiem znaleźli się poza składem. Ten pierwszy współpracował z Vegą od listopada 2016 roku i pod jej banderą wystąpił na trzech Majorach, drugi natomiast trafił do niej w maju ubiegłego roku. – Wylądowałem na ławce. Dziękuję wam za te 10 miesięcy, podczas których przeżywaliśmy zarówno wzloty, jak i upadki. To był niesamowicie dobre doświadczenie. Powodzenia, chłopaki! – tymi słowami Kolesnikov pożegnał się za pośrednictwem mediów społecznościowych ze swoimi dotychczasowymi kolegami.

Jednocześnie organizacja potwierdziła, iż cały proces tworzenia nowej drużyny wchodzi w ostateczną fazę. Mimo wszystkich przetasowań swoje miejsca zachowali Dmitriy "jR" Chervak i Igor "crush" Shevchenko, którzy nadal będą częścią zespołu. Na ten moment nie jest do końca jasne kto do nich dołączy, chociaż ostatnimi czasy wiele mówiło się o potencjalnych transferach Denisa „seizeda” Kostina oraz Alexandra „scoobyxie'a” Marynycha. Tak czy inaczej, nowy skład mamy poznać już w przyszłym tygodniu, gdyż właśnie wtedy startują organizowane przez WePlay! rozgrywki Forge of Masters.

Na ten moment skład Vega Squadron prezentuje się następująco:

  • Dmitriy „jR” Chervak
  • Igor „crush” Shevchenko
  • Artem „Fierce” Ivanov – trener
  • Pavel „hutji” Lashkov – rezerwowy
  • Anton „tonyblack” Kolesnikov – rezerwowy