Zaledwie półtora miesiąca działał nowy skład Teamu Ancient. Szwedzka ekipa w okresie swojego istnienia nie odniosła jednak żadnych sukcesów, wobec czego zawodnicy postanowili dziś zakończyć wspólną grę i poszukać szczęścia osobno.

Ancient to projekt Markusa "pronaxa" Wallstena, który w 2016 roku przerodził się w GODSENT. Trzy lata później doświadczony Szwed postanowił powrócić do dawnego zamysłu, tworząc zespół stanowiący połączenie doświadczenia i młodości. Elementem tej drugiej mieli być Rasmus „kreaz” Johansson i Peppe „Peppzor” Borak, dla których była to okazja, by podszkolić się u boku bardziej doświadczonych kolegów. Niemniej ostatecznie z planów nic nie wyszło, bo gra drużyny nie zachwycała – dość powiedzieć, że piątka Szwedów ani razu nie zdołała choćby powalczyć o udział w etapie zamkniętym żadnych eliminacji.

Z uwagi na to, że projekt Ancient nie zadziałał tak, jak na to liczyliśmy, zdecydowaliśmy się rozstać i podążyć własnymi ścieżkami – ogłosił za pośrednictwem mediów społecznościowych Robin "robiin" Sjögren. – Z uwagi na ten fakt ponownie jestem wolnym zawodnikiem. Szukam drużyny w Europie albo Ameryce Północnej, w której mógłbym być prowadzącym lub riflerem – dodał. Na ten moment plany pozostałej czwórki zawodników, którzy wraz z rozwiązaniem Ancient zyskali wolną rękę w poszukiwaniu zatrudnienia, nie są znane.

Skład Teamu Ancient prezentował się następująco:

  • Markus „pronax” Wallsten
  • Andreas „znajder” Lindberg
  • Robin „robiin” Sjögren
  • Rasmus „kreaz” Johansson
  • Peppe „Peppzor” Borak