STS
TSM
fot. Riot Games

Przez reverse sweep do finału LCS! TSM pokonuje Cloud9 po dreszczowcu

TSM zapewnił wczoraj swoim fanom niezwykle emocjonujące widowisko, ale ze szczęśliwym zakończeniem. Mimo że Soren „Bjergsen” Bjerg i kompani przegrywali już 0:2, lecz nie dali za wygraną i po reverse sweepie pokonali Cloud9 w półfinale LCS. Tym samym zapewnili sobie miejsce w finale i tylko jedna wygrana dzieli ich od mistrzostwa północnoamerykańskich zmagań.

Cloud9 2:3 TSM

Solidny start w półfinał LCS Cloud9 jest w dużej mierze zasługą leśnika półfinalisty Worlds, Dennisa „Svenskerena” Johnsena. Zarówno w pierwszej grze w roli Hecarima, jak i w drugiej, grając Gragasem, Duńczyk był jedną z najważniejszych postaci w teamfightach, a swoją agresją uniemożliwiał TSM rozgrywkę po jego myśli. I tak po dwóch 27-minutowych potyczkach Cloud9 było o krok od finału północnoamerykańskiej ligi.

Ten krok jednak był trudniejszy do wykonania, niż podopieczni Boka „Reapereda” Han-gyu mogli przypuszczać. TSM podniósł się z kolan i to on lepiej rozegrał wczesną fazę gry w trzeciej potyczce, a następnie mimo lepszej kontroli bestii w wykonaniu rywali raz po raz pokonywał ich w teamfightach. Po 44 minutach zapisał na koncie pierwszy punkt, a następnie po znacznie bardziej kontrolowanej bitwie wyrównał rezultat i o wszystkim musiała przesądzić ostatnia potyczka.

Ta zaczęła się po myśli Cloud9, które z pomocą Herolda zniszczyło wieżę na topie, a wkrótce później wygrało szaloną walkę w okolicy leż smoka. Choć różnica w złocie nie była przytłaczająca, to minuta za minutą C9 było bliżej upragnionej wygranej, ale taki stan rzeczy nie trwał wiecznie. Po pół godziny gry TSM w pełni przejął inicjatywę, najpierw wyłączając dwóch oponentów, a następnie zgarniając Nashora. Podręcznikowo wykorzystane wzmocnienie postawiło Cloud9 pod ścianą i w 40. minucie nadzieje Svenskerena i spółki zostały pogrzebane na dobre.

Dzisiaj poznamy rywala TSM-u w wielkim finale LCS 2019 Spring Split. Wyłoni go pojedynek Teamu Liquid z FlyQuest. Zapowiedź tego spotkania możecie przeczytać pod tym adresem, a więcej informacji dotyczących północnoamerykańskich rozgrywek League of Legends znajdziecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejny mecz Danye w OWL, Eternal rozgromione przez Hunters

Karol "Danye" Szcześniak zaliczył drugi występ w Overwatch League. Polak, który dwa dni temu zadebiutował w prestiżowych rozgrywkach, tym razem otrzym...