fot. ESL/Helena Kristiansson

FaZe korzysta na słabszej dyspozcji Astralis i triumfuje w Miami!

Kolejny przystanek BLAST Pro Series zakończony! Tym razem prestiżowe zmagania zagościły w Miami, a ostatecznie po trofeum sięgnęli zawodnicy FaZe Clanu, którzy wykorzystali słabszą dyspozycję Astralis. Formacja ze Starego Kontynentu w decydującym starciu rozprawiła się z Teamem Liquid, który nie urwał FC choćby jednej mapy!

Team Liquid 0 : 2 FaZe Clan

(BLAST Pro Series Miami – finał)
6 5 Mirage 10 16
1 6
12 3 Dust2 12 16
9 4
Overpass

Mirage zaczął się w wymarzony sposób dla FaZe Clanu. Europejska formacja, grając po stronie atakującej, narzuciła bardzo wysokie tempo, do którego nie potrafili dostosować się przedstawiciele Ameryki Północnej. To sprawiło, że po kilkunastu minutach FaZe prowadziło aż 8:0. Dopiero w 9. starciu nastąpiło przełamanie TL, ale nawet to na niewiele się właściwie zdało, bo po piętnastu rundach ekipa ze Starego Kontynentu prowadziła 10:5. Po zmianie stron warunki także dyktowali podopieczni Janko „YNk” Paunovića, co ostatecznie zapewniło im wysokie zwycięstwo – aż 16:6.

Liquid potrzebowało przełamania, jednak to nie nastąpiło. Gracze FaZe Clanu ani myśleli pozwolić swoim oponentom na rozwinięcie skrzydeł i od początku Dusta2 dusili w zarodku niemalże każdy ich atak. Szczególnie dobrze spisywał się Håvard „rain” Nygaard, który w pewnym momencie miał na swoim koncie aż 20 fragów i… 0 śmierci! Ostatecznie TL z powodzeniem przedarł się przez szyki obronne Europejczyków zaledwie trzy razy, więc do drugiej połówki podchodził z ogromnym deficytem. Nadzieją na powrót dla Nicka „nitr0” Cannelli i spółki była runda pistoletowa, którą – na ich szczęście – udało im się wygrać. Liquid udanie utrudniało życie reprezentantom FC, ale w końcowym rozrachunku to i tak gracze ze Starego Kontynentu mogli cieszyć się z triumfu!

Klasyfikacja końcowa BLAST Pro Series Miami 2019 przedstawia się następująco:

1. FaZe Clan 125 000 $
2. Team Liquid 50 000 $
3. MIBR 25 000 $
4. Natus Vincere 15 000 $
5. Astralis 10 000 $
6. Cloud9 5 000 $
Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Trwają pierwsze kwalifikacje do ESL One Cologne. PACT ostatnim polskim przedstawicielem

W sobotnie popołudnie rozpoczęły się pierwsze europejskie otwarte kwalifikacje do tegorocznej edycji ESL One Cologne. Do rywalizacji przystąpiło kilka...