fot. ESL/Damian Gątkiewicz

Faza grupowa Charleroi Esports za nami. Francuskie derby w półfinale

Dwa z trzech dni rywalizacji w ramach Charleroi Esports 2019 za nami, a to oznacza, że końca dobiegła faza grupowa belgijskich zawodów. Ostatnie miejsca w 1/2 finału zgarnęli reprezentanci G2 Esports oraz Sprout i to oni w niedzielę, wraz z Teamem Vitality i Epsilon Esports, powalczą o nagrodę główną, czyli 50 000 euro.

W grupie A bezkonkurencyjny był Team Vitality, który wygrał dwa spotkania, tracąc przy tym w sumie dwanaście rund, i zapewnił sobie awans do play-offów. Druga lokata przypadła natomiast podopiecznym Sprout, którzy zaliczli jedno potknięcie, ale w starciach BO3 okazywali się lepsi od swoich oponentów. Epsilon Esports już po dwóch rundach zapewnił sobie awans z grupy B. Dłużej walczyło natomiast G2 Esports, ale koniec końców również ekipie Richarda „shoksa” Papillona udało się zapewnić miejsce w play-offach.

Ostatecznie sytuacja w obu grupach prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
# Drużyna M W P # Drużyna M W P
1. Team Vitality 2 2 0 1. Epsilon Esports 2 2 0
2. Sprout 3 2 1 2. G2 Esports 3 2 1
3. Team LDLC 3 1 2 3. Team GamerLegion 3 1 2
4. FrostFire 2 0 2 4. Virtus.pro 2 0 2

Jako że rozgrywki grupowe zakończone, to czas na fazę pucharową, w której zobaczymy cztery formacje. Najbardziej wyczekiwanym pojedynkiem (i to prawdopodobnie nie tylko przez francuskich fanów) będzie drugi półfinał, w którym naprzeciw siebie staną gracze G2 i Vitality. Zespoły te po raz pierwszy spotkają się ze sobą w środowisku lanowym i drugi raz w ogóle. O drugie miejsce w finale walczyć będą natomiast Sprout i Epsilon. I o ile w przypadku poprzednio omawianego meczu na faworyta wyrasta Vitality, tak w tym przypadku trudno jest takowego wskazać.

Harmonogram ostatniego dnia Charleroi Esports 2019 wygląda następująco:

14 kwietnia

Półfinał

13:00 Epsilon Esports vs Sprout
BO3
16:00 Team Vitality vs G2 Esports
BO3

Wielki finał

20:00 TBD vs TBD
BO3

Transmisja z Charleroi Esports 2019 wraz z angielskim komentarzem dostępna będzie na oficjalnym kanale Charleroi Esports na Twitchu. Szczegółowe informacje o turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FaZe korzysta na słabszej dyspozcji Astralis i triumfuje w Miami!

Kolejny przystanek BLAST Pro Series zakończony! Tym razem prestiżowe zmagania zagościły w Miami, a ostatecznie po trofeum sięgnęli zawodnicy FaZe Clan...

>