Choć święta za pasem przedstawiciele polskich drużyn na razie nie myślą o odpoczynku. Wielki Czwartek upłynie bowiem pod znakiem prawdziwego maratonu gier z udziałem naszych rodaków. Ten już o godzinie 14:00 zainauguruje Virtus.pro, które zresztą w ciągu tego dnia rozegra jeszcze co najmniej dwie inne gry.

Na początek popularne Niedźwiedzie zmierzą się z wygranym batalii pomiędzy Nemigą Gaming a Teamem LDLC. Będzie to bój, który zadecyduje o awansie do play-offów VulkanBet Invitational. Niemniej jednak wspomniany mecz może być traktowany jedynie jako przystawka przed kolejnym pojedynkiem z udziałem VP. Tym razem Michał "snatchie" Rudzki i koledzy podejmą x-kom team. W drużynie spod znaku "X" ostatnio doszło jednak do zmian w składzie, przez co ciągle nie mamy pewności, kto zjawi się na serwerze. Pewnym natomiast jest fakt, że porażka którejkolwiek ze stron będzie oznaczać pożegnanie z turniejem LOOT.BET/CS Season 2. Zwycięska ekipa z bratobójczego starcia jeszcze tego samego dnia stanie w szranki z Epsilon Esports.

W czwartek na oficjalnych serwerach zobaczymy także graczy Actina PACT oraz Codewise Unicorns. Obie formacje zagrają w WINNERS League – Season 2: Europe Invite Division. W ramach tych rozgrywek Kamil "Sobol" Sobolewski i spółka zaliczyli na razie jedną wygraną w jedynym rozegranym do tej pory pojedynku, podczas gdy przedstawiciele Jednorożców w obu grach musieli uznać wyższość rywali. Fanów CS-a w Polsce z pewnością ciekawi fakt, czy CU ponownie zdecyduje się na sięgnięcie po posiłki w postaci Filipa "NEO" Kubskiego i Jarosława "pashęBicepsa" Jarząbkowskiego. Doświadczony duet pomagał wszakże drużynie w trakcie wtorkowych eliminacji do Esportal Global Cup. Pod znakiem zapytania stoi także spotkanie Virtus.pro w WINNERS League. Polacy mogą bowiem w trakcie planowanego startu gry rozgrywać swój mecz przeciwko Epsilon.

Czwartkowy harmonogram prezentuje się następująco:

17 kwietnia
14:00 Virtus.pro vs Nemiga/Team LDLC BO1 transmisja
16:00 Virtus.pro vs x-kom team BO3 transmisja
19:00 Actina PACT vs DreamEaters BO1 transmisja
20:00 Codewise Unicorns vs ex-TDR Gaming BO1  
20:30 Virtus.pro/x-kom team vs Epsilon Esports BO3 transmisja
22:00 Virtus.pro vs OFFSET Esports BO1 transmisja