FaZe Clan
fot. ESL/Jennika Ojala

FaZe pokonuje Ninjas in Pyjamas i awansuje na finały ESL Pro League

Kolejny pojedynek rozgrywany w ramach grupy B ESL Pro League za nami. Tym razem FaZe Clan zmierzył się z Ninjas in Pyjamas. Triumfatorzy BLAST Pro Series Miami pokonali swoich rywali w zaledwie dwóch mapach i awansowali dzięki temu do finałowej fazy ligi.

FaZe Clan 2 : 0 Ninjas in Pyjamas

(ESL Pro League – grupa B)
16 12 Mirage 3 14
4 11
16 11 Dust2 4 4
5 0
 Overpass 

Pierwsza pistoletówka na Mirage’u padła łupem graczy Ninjas in Pyjamas. Ekipa Dennisa „dennisa” Edmana nie utrzymała jednak długo swojego prowadzenia. Po krótkiej chwili FaZe Clan wygrał force’a, a następnie zaczął w błyskawicznym tempie powiększać swoją przewagę, co chwilę eliminując rywali, którzy w żaden sposób nie potrafili obronić się przed ich niszczycielską siłą. Do końca połówki NiP zgarnęło jeszcze tylko dwa oczka, przez co wielonarodowościowa drużyna mogła pochwalić się przewagą 12:3. Po zamianie stron role się jednak odwróciły i tym razem to FaZe stało się ofiarą. Szwedzi jako antyterroryści czuli się jak ryby w wodzie i prawie doprowadzili do remisu. Prawie, bo ich rywale nie zamierzali poddać się bez walki i w końcu doliczyli do swojego konta 15. rundę, po czym zaprzepaścili na dobre starania reprezentatów Ninjas in Pyjamas.

Podczas pojedynku na Duście2 zawodnicy FaZe Clanu dominowali swoich rywali od samego początku. Nikola „NiKo” Kovač i jego koledzy pierwsze oczko stracili dopiero w szóstej rundzie. NiP nie zdołał jednak w żadnym momencie połówki utrzymać żadnej serii wygranych, między innymi dzięki fenomenalnemu czytaniu ich gry przez graczy wielonarodowościowej formacji. Zespół Håvarda „raina” Nygaarda po pierwszej części gry prowadził aż siedmioma punktami. Gdy pistoletówka i kolejne rundy ponownie wpadły na konto FaZe, losy meczu były już praktycznie przesądzone, a po kolejnych udanych dla tej drużyny zagraniach, mecz zakończył się ostatecznie porażką Ninjas in Pyjamas 4:16.

Już o 22:00 rozpocznie się kolejny pojedynek w ramach ESL Pro League. W ostatnim meczu grupy B devils.one podejmie Heroic. Transmisja ze wszystkich spotkań ligi odbywa się na kanale ESL Polska. Po więcej informacji na temat europejskiej dywizji ESL Pro League Season 9 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

LOOT.BET/CS: Virtus.pro vs x-kom team – statystyki graczy

Virtus.pro pozostaje w grze o play-offy LOOT.BET/CS Season 2. Podopieczni Jakuba "kubena" Gurczyńskiego w pierwszym dzisiejszym meczu pokonali po cięż...

>