fot. devils.one

mouz carry, MINISE nie dojechał – statystyki graczy devils.one w ESL Pro League

Za devils.one pierwsza faza grupowa ESL Pro League Season 9. Polacy kończyli ją zapewne z dość mieszanymi uczuciami, ale nie ma co narzekać – wszak udało im się przejść dalej i awans na lanowe finały rozgrywek w Montpellier nadal jest realną opcją.

Jeszcze przed startem rywalizacji w grupie B trudno było jednoznacznie orzec na co stać będzie popularne Diabły. Na przestrzeni ostatnich tygodni zdarzały im się przecież zarówno mecze świetne, jak i rozczarowujące, a ta chimeryczność w zderzeniu z ligową rzeczywistością mogła okazać się zabójcza. I dała o sobie znać w ostatnim meczu, w którym DV1 przegrało z Heroic, chociaż w pewnym momencie wydawało się, że zamknie spotkanie wynikiem 2:0. Kto jednak wie, jak wyglądałby ostateczny rezultat, gdyby nie bardzo słaba postawa Jacka „MINISE’A” Jeziaka. Rodzimy snajper ewidentnie nie poradził sobie z wyzwaniem i w każdym z trzech rozegranych przez devils.one spotkań zawodził. Zresztą, jako osoba biegająca z AWP zdobył najmniej fragów spośród wszystkich polskich graczy, a to dobitnie świadczy o tym, że z formą 25-latka było coś nie tak.

Na całe szczęście do pewnego stopnia niedostatki w grze Jeziaka skutecznie maskował Mikołaj „mouz” Karolewski. Rifler z Polski bez kompleksów przystąpił do pojedynków z wyżej notowanymi rywalami, a podczas spotkania z Ninjas in Pyjamas przyczynił się do zaskakującego triumfu. Można więc powiedzieć, że to właśnie dzięki niemu i jego 172 fragom devils.one zobaczymy jeszcze w drugiej fazie grupowej, bo gdyby nie takie rundy, jak ta z NiP-em, gdy ustrzelił trzy fragi, albo ta przeciwko Heroic, w której w pojedynkę odbił zajęty przez Heroic bombsite, to ten awans zwyczajnie by się nie wydarzył. Żeby jednak nie było – mouz także musiał liczyć na wsparcie kolegów i otrzymywał je najczęściej ze strony Karola „rallena” Rodowicza czy też Pawła „dychy” Dychy. Szczególnie 21-latek, który dopiero od niedawna rywalizuje na tak wysokim poziomie, dał się poznać jako naprawdę zdolny aimer (52,6 procenta eliminacji poprzez strzały w głowę), z którego DV1 może mieć jeszcze sporo pociechy.

Poniżej prezentujemy statystyki wszystkich graczy devils.one:

rallen

mouz

dycha

TaZ

MINISE

fot. devils.one
Fragi 161 172 152 131 120
HS % 41,6% 49,4% 52,6% 45% 43,3%
Zgony 163 154 163 167 175
K/D Ratio 0,99 1,12 0,93 0,78 0,69
Rating 1,10 1,09 0,99 0,83 0,80
Dane pochodzą z serwisu HLTV.

Druga faza grupowa ESL Pro League Season 9 rozegrana zostanie między 14 a 23 maja, zaś udział w niej, poza devils.one, na pewno wezmą Heroic, North oraz OpTic Gaming, zaś w kolejnych dniach do tego grona dołączą kolejne cztery formacje. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kto najlepiej radzi sobie z Desert Eaglem w ręce? Zawodowcy odpowiadają

Są zawodnicy, którzy słyną z niebywałych akcji z wykorzystaniem broni snajperskiej czy klasycznych karabinów takich jak AK-47 czy M4A1. Znacznie trudn...