fot. ESL/Bart Oerbekke

Drużyny z Ameryki Południowej zaczynają walkę w ESL Pro League Season 9

Ameryka Północna zakończyła już rywalizację w pierwszej fazie grupowej ESL Pro League, zaś awans na światowe finały zapewniły sobie Team Liquid, Luminosity Gaming oraz NRG Esports. W nocy z wtorku na środę do gry wejdą natomiast formacje z Ameryki Południowej, wśród których próżno szukać jednak stałych bywalców międzynarodowych salonów.

Najwięcej powiedzieć można o Isurus Gaming, które pod koniec ubiegłego roku otarło się o promocję na lanowy turniej EPL. Wtedy się nie udało, ale Nicolás Mariano „Noktse” Dávila i spółka nie poddali się i niedawno zagwarantowali sobie miejsce na DreamHack Masters Dallas 2019. To wyraźnie pokazuje, że w swoim regionie tworzą oni jeden z mocniejszych składów, w związku z czym możemy uważać ich za faworytów grupy D. Tym bardziej, że pozostała trójka uczestników posiada o wiele mniejsze doświadczenie, zaś Denial Esports i DETONA Gaming nigdy nie zagrały nawet na centralnym szczeblu ESL LA League. Możliwe więc, że to właśnie te dwie formacje będą w największym stopniu zagrożone koniecznością gry w barażach, chociaż tak naprawdę przed startem rywalizacji trudno cokolwiek wyrokować.

Harmonogram grupy D prezentuje się następująco:

24 kwietnia
02:25 Isurus Gaming vs Denial Esports BO3
06:00 DETONA Gaming vs Infinity Esports BO3
25 kwietnia
02:25 Isurus Gaming vs DETONA Gaming BO3
06:00 Infinity Esports vs Denial Esports BO3
26 kwietnia
02:25 Isurus Gaming vs Infinity Esports BO3
06:00 DETONA Gaming vs Denial Esports BO3

Wszystkie mecze amerykańskiej dywizji ESL Pro League Season 9 wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale ESL na Twitchu.

Tagi: , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

devils.one wraca do top 30 rankingu HLTV, spadek AGO

Zaledwie tydzień trwał rozbrat devils.one z najlepszą trzydziestką rankingu HLTV. Wiktor "TaZ" Wojtas w najnowszym notowaniu zestawienia powrócili bow...