fot. Riot Games

Starcie MAD Lions z Misfits Premier zainauguruje finały European Masters

Po niespełna tygodniu przerwy powracają rozgrywki w ramach wiosennej rundy European Masters. Cztery najlepsze drużyny przybędą do Leicester, aby stanąć dzisiejszego wieczoru do walki w półfinałach. Pomimo, że wśród uczestników nie ma polskiej drużyny, to na brak emocji nie będziemy mogli narzekać.

MAD Lions E.C
vs Misfits Premier
16:00

Rundę półfinałową zainauguruje spotkanie pomiędzy MAD Lions E.C oraz Misfits Premier. Lwy fazę grupową zakończyły na pierwszym miejscu w koszyku B, a swój udział w finałach wiosennej rundy przypieczętowały triumfem w walce ze Splyce Vipers. Nieco gorzej wypadli Matúš „Neon” Jakubčík i spółka, którzy fazę grupową zakończyli na drugim miejscu w grupie C. Misfits sporo musiało się także napracować w walce o Leicester, bo ich rywal – BIG wcale nie chciał dać za wygraną. Teoretycznie jednak to Misfits jest w delikatnie lepszej sytuacji. To za sprawą kłopotów wizowych toplanera MAD Lions, Pavla „Yoppy” Kostića, którego w Anglii nie zobaczymy. Zamiast Serba w barwach swojej rodzimej formacji wystąpi Antonio „Palens” Palencia.

Fnatic Rising
vs SK Gaming Prime
19:00

Równie dobrze prezentuje się drugie półfinałowe spotkanie, w którym zobaczymy dwóch faworytów turnieju, Fnatic Rising oraz SK Gaming Prime. Mistrzowie brytyjskiej ligi LVP UKLC, a także pogromcy Rogue Esports Club w trakcie fazy grupowej, pokazali, że są niemalże nietykalni. Mit ten został co prawda częściowo obalony przez Ventus Esports, które mimo porażki w walce o półfinały, było w stanie urwać jedną mapę. W drugim narożniku mamy za to wicemistrzów Niemiec. Podopieczni Rama „Brokensharda” Djemala podobnie jak ich rywal zdominowali swoją grupę, a po drobnych perturbacjach z Teamem LDLC ostatecznie zapewnili sobie wyjazd do Leicester.

Transmisję z przebiegu obu spotkań będzie można zobaczyć za pośrednictwem kanału Polsat Games w serwisie Twitch. Wielki finał European Masters odbędzie się jutro o godzinie 16:00, a zwycięzca odjedzie do domu bogatszy o 40 tysięcy euro. Więcej o rozgrywkach przeczytać można w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

BIG zagra w Sydney ze zmiennikiem. Kłopoty wizowe zatrzymały w domu XANTARESA

Już we wtorek rano rozpocznie się kolejna odsłona Intel Extreme Masters, a tym razem najlepszym graczom z całego świata przyjdzie rywalizować w austra...

>