kscerato
fot. ESL/Adam Łakomy

FURIA i Vitality wystąpią na lanowych finałach ECS Season 7

Minionej nocy kolejne dwie drużyny zagwarantowały sobie bilet na lanowe finały Esports Championship Series Season 7. W trzecim tygodniu zmagań najlepsze okazały się Team Vitality oraz FURIA Esports, czyli triumfatorzy odpowiednio w Europie oraz w Ameryce Północnej.

Vitality szansę na awans miało jeszcze w marcu, ale wtedy podopieczni francuskiej formacji niespodziewanie polegli z North. Tym razem było o wiele lepiej, chociaż niedzielny rywal TV, OpTic Gaming, i tak zdążył napsuć ekipie nieco krwi. Co prawda mecz finałowy zaczął się po myśli Dana „apEXa” Madesclaire i spółki, którzy zdobyli Inferno wynikiem 16:11, jednak potem OpTic wylało na ich głowy kubeł zimnej wody w postaci porażki na Overpassie 7:16. Taki obrót spraw wyraźnie rozsierdził graczy znad Sekwany, bo ci na decydującym Nuke’u pojawili się podwójnie zmotywowani i finalnie rozgromili przeciwników aż 16:6. Najjaśniejszą postacią drużyny był oczywiście Mathieu „ZywOo” Herbaut, w który w sumie uzbierał aż 64 eliminacje.

Trzy mapy oglądaliśmy także za oceanem, gdzie FURIA mierzyła się z INTZ eSports. Ten drugi zespół z konieczności musiał skorzystać z usług Jaccoba „yaya” Whiteakera, ale nie było to zbyt dużym problemem – wszak to przy wsparciu Amerykanina udało mu się dostać aż do finału. Finału, który początkowo zapowiadał się bardzo jednostronnie, bo z przytupem zaczęli go uczestnicy katowickiego Majora, którzy spokojnie zatriumfowali na Inferno 16:4. Problemy zaczęły się dopiero później, bo INTZ odpowiedziało na Trainie wynikiem 16:12, a potem bardzo długo utrzymywało ciągły kontakt z rywalem na Mirage’u. O wszystkim przesądziła dopiero dogrywka, w której Kaike „KSCERATO” Cerato (notabene autor aż 74 eliminacji!) wraz z kolegami przypieczętowali swój awans wygraną w stosunku 19:15.

W związku z tym lista uczestników lanowych finałów ECS Season 7 obecnie prezentuje się następująco:

Astralis compLexity Gaming FURIA Esports
North NRG Esports Team Vitality

Lanowe finały Esports Championship Series Season 7 odbędą się między 6 a 9 czerwca w Londynie. W sumie weźmie w nich udział osiem drużyn, które powalczą między sobą o łączną pulę nagród w wysokości 500 tysięcy dolarów.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 22-28 kwietnia

Minął kolejny tydzień po brzegi wypełniony esportowymi wydarzeniami. Na przestrzeni ostatnich siedmiu dni rozstrzygnięty został kolejny polski lan CS:...