fot. EA

Drugi sezon w Apex Legends zostanie ogłoszony podczas targów E3?

19 marca wystartował pierwszy sezon w Apex Legends, który dobiegnie końca po 90 dniach, czyli w połowie lipca tego roku. Trzeba powiedzieć, że zaimplementowany wraz z nim Battle Pass kompletnie nie spełnił oczekiwań fanów, którzy spodziewali się ciekawszych nagród za kolejne poziomy przepustki bojowej. Z tego powodu sympatycy produkcji Respawn Entertainment z utęsknieniem wyczekują rozpoczęcia drugiego sezonu i być może już wkrótce dowiedzą się więcej na jego temat.

Wzmianka o drugim sezonie znalazła się bowiem w przeciekach rozmowy konferencyjnej Electronic Arts. Z zapisków wynika, że EA planuje zapowiedzieć drugi sezon podczas wydarzenia EA Play, które będzie miało miejsce w czerwcu podczas targów E3. Wówczas amerykańska firma zamierza odsłonić karty i przedstawić pierwsze szczegóły na temat następnego sezonu, który w przeciwieństwie do premierowego, ma przynieść ze sobą więcej nowych legend oraz zmian w samej grze.

Informacje o kolejnym sezonie nie są jedynymi, które zostały zawarte w ujawnionej niedawno rozmowie. Wydawca Apeksa planuje również otworzyć się na nowe regiony i tam promować swój niezwykle popularny tytuł. Mowa między innymi o Korei oraz Chinach. Bardzo prawdopodobne, że tytuł osadzony w uniwersum Titanfalla trafi również na urządzenia mobilne.

Choć w pierwszych tygodniach po premierze Apex był zdecydowanym liderem, jeżeli chodzi o oglądalność na platformie Twitch, jak również bił kolejne rekordy w liczbie graczy, tak w ostatnim czasie sytuacja obróciła się o 180 stopni. Gracze stopniowo odchodzą od tego tytułu, gdyż nie podoba im się przyjęte przez deweloperów gry tempo wdrażania do niej nowych elementów. Twórcy opracowali jednak już specjalny plan, którego celem jest zmiana negatywnego trendu. Czas pokaże, czy podjęte przez nich działania pomogą w odzyskaniu utraconego fanbase’u.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Jankos

Kto faworytem, a kto czarnym koniem? Sprawdź, co STS przygotował na Mid-Season Invitational!

Entuzjaści profesjonalnych rozgrywek League of Legends niecierpliwie wyczekują startu tegorocznej edycji Mid-Season Invitational. Po raz kolejny mistr...

>