darko PACT
fot. ESL

Cztery punkty dla PACT-u, tylko jeden dla AGO. Trzeci tydzień ESL MP zakończony

Długi wieczór z ESL Mistrzostwami Polski Wiosna 2019 już za nami. Na koniec czwartkowych zmagań AGO Esports zmierzyło się z Actiną PACT, a z wyniku tego dwumeczu na pewno bardziej zadowolona może być ekipa wspierana przez Piotra „morelza” Taterkę. Aktualni wicemistrzowie ESL MP co prawda wypuścili z rąk wygraną na Duście2, jednak na Inferno nie pozostawili już rywalom żadnych złudzeń.

Actina PACT 15 : 15 AGO Esports

(ESL Mistrzostwa Polski – 3. tydzień)
15 7 Dust2 8 15
8 7

Pierwsza pistoletówka powędrowała na konto Dawida „lunAtica” Cieślaka i spółki, lecz AGO natychmiast zareagowało na niepowodzenie, odpowiadając skutecznym force-buyem. Jastrzębie przez jakiś czas nadawały ton rywalizacji, wygrywając rundy nawet w sytuacji 2vs4. Przy wyniku 2:7 do roboty znów zabrał się jednak Actina PACT, a obraz gry uległ poważnej zmianie. Teraz to piątka Kacpra „darko” Ściery dominowała, raz za razem zdobywając kolejne punkty. AGO w tej części meczu już tylko raz nawiązało do udanego startu, przed przerwą utrzymując prowadzenie najskromniejsze z możliwych.

Po zmianie stron PACT nie miał zamiaru zwalniać tempa, dzięki triumfowi w drugiej rundzie pistoletowej doprowadzając do remisu. Reprezentanci organizacji Marcina „padre” Kurzawskiego nie poprzestali jednak tylko na tym, w dalszym ciągu prezentując świetną postawę. Bezradne AGO przez pewien czas było tylko obserwatorem skutecznych działań rywali – którzy krok po kroku przybliżali się do triumfu – ale wreszcie zaczęło stawiać opór. I to nie byle jaki! Jastrzębie w końcu znalazły rozwiązanie pozwalające regularnie powstrzymywać ekipę Kamila „Sobola” Sobolewskiego i wkrótce jasne stało się, że będziemy świadkami wszystkich trzydziestu starć. Koniec końców szansę na sięgnięcie po wygraną zmarnował PACT i obie drużyny musiały zadowolić się wynikiem 15:15.

AGO Esports 9 : 16 Actina PACT

(ESL Mistrzostwa Polski – 3. tydzień)
9 8 Inferno 7 16
1 9

Początek boju na Inferno lepiej wspominać będą gracze AGO, którzy prowadzili 4:1. Trzy trafienia Sobola w rundzie eco okazały się jednak impulsem, który przywrócił siły reprezentantom PACT – wygrali oni bowiem aż sześć kolejnych starć, nie będąc jednak w stanie obronić prowadzenia. Jastrzębie zaczęły bowiem pokazywać nam szeroką gamę zagrywek ofensywnych i to przyniosło im pozytywne skutki. Przed zmianą stron na tablicy wyników – podobnie jak na Duście2 – widniał więc rezultat 8:7 na korzyść podopiecznych Mikołaja „miNIr0xa” Michałkowa.

Druga pistoletówka padła łupem składu lunAtica, który po chwili ponownie wyszedł na czoło wyścigu po wygraną. PACT w kolejnych minutach nie popełniał większych błędów – w przeciwieństwie do AGO – i regularnie zaskakiwał rywali. Sobol wraz z kolegami wyglądali bardzo dobrze pod względem umiejętności strzeleckich, a Jastrzębie po prostu nie były w stanie znów skoordynować swojej defensywy. Tym razem drugi zespół światowych finałów WESG 2018 nie podjął nawet próby zbliżenia się do swych oponentów i bez większego oporu pogodził się z pierwszą w tym sezonie porażką.

To koniec dzisiejszych emocji związanych z ESL Mistrzostwami Polski Wiosna 2019. Po trzecim tygodniu zmagań miejsce na czele tabeli utrzymuje AGO, za którym plasuje się x-kom team. Po więcej informacji na temat rozgrywek zapraszamy do naszej relacji:

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Virtus.pro z dwoma zwycięstwami w WINNERS League Season 2

Virtus.pro przedłuża dobrą passę w WINNERS League Season 2. Virtusi najpierw uporali się z Codewise Unicorns, a następnie zmiażdzyli międzynarodowe Be...

>