fot. ESL/Timo Verdeil

Vitality z awansem na ESL One Cologne 2019

Poznaliśmy pierwszą ekipę, która udział w ESL One Cologne 2019 zagwarantowała sobie na drodze kontynentalnych eliminacji. Okazał się nią Team Vitality, który w finale drabinki wygranych trwającego europejskiego turnieju eliminacyjnego pokonał Heroic.

Francuska ekipa od samego początku uchodziła za głównego faworyta do awansu i nie zawiodła. Co więcej, na przestrzeni wszystkich rozegranych wczoraj i dziś spotkań podopieczni Rémy’ego „XTQZZZ” Quoniama stracili zaledwie jedną mapę, a urwało im ją… właśnie Heroic. Ekipa z Danii, wzmocniona pozyskanym w czwartek Nielsem Christianem „NaToSaphiXem” Sillassenem, radziła sobie zaskakująco dobrze, ale wreszcie trafiła na lepszego od siebie. Początkowo zanosiło się jednak na to, że i tym razem Skandynawowie sprawią niespodziankę, bo to oni zatriumfowali na Mirage’u 16:12, niemniej Vitality odpowiedziało im bardzo szybko, wygrywając na Nuke’u i Overpassie odpowiednio 16:8 i 16:14 – ten ostatni wynik wyraźnie wskazuje, że losy biletu do Kolonii ważyły się do samego końca.

Na ten moment lista uczestników prezentuje się następująco:

Astralis BIG ENCE FaZe Clan
Fnatic MIBR mousesports Natus Vincere
Ninjas in Pyjamas NRG Esports Renegades Team Vitality

ESL One Cologne 2019 odbędzie się między 2 a 7 lipca w kolońskiej Lanxess-Arenie. Łączna pula nagród imprezy wyniesie 300 tysięcy dolarów. Wywalczonego przed rokiem tytułu bronić będzie Natus Vincere.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Giants zamyka listę uczestników BLAST Pro Series Madrid 2019

Znamy już wszystkie ekipy, które wystąpią podczas BLAST Pro Series Madrid 2019. Jako ostatnie do tego grona dołączyło Giants Gaming, które w rozegrany...

>