fot. Ultraliga

Polonia w Hiszpanii powiększa się! Shlatan nowym dżunglerem MAD Lions

Transfery polskich zawodników na Półwysep Iberyjski nie są już niczym nowym, jednak biorąc pod uwagę prestiż LVP SuperLiga Orange, każdy kolejny Polak grający w hiszpańskiej lidze może być powodem do dumy dla fanów nadwiślańskiej sceny. Dzisiaj takie powody dał nam Lucjan „Shlatan” Ahmad, który w nadchodzącym splicie będzie reprezentował barwy MAD Lions E.C.

17-letni dżungler zostanie następcą Subicza „bluerzora” Dániela, który w ostatni piątek rozstał się ze składem Lwów. Dla Shlatana jest to z pewnością progres, biorąc pod uwagę, że poprzednim pracodawcą Ahmada była grająca w lidze bałkańskiej Crvena zvezda. Co prawda udało mu się wywalczyć awans na European Masters, jednak jak sam dał do zrozumienia – nie było to nad wyraz wymagające osiągnięcie.

Znacznie trudniej będzie prawdopodobnie już w lidze hiszpańskiej, a presja wyników może być tym większa, jeśli spojrzymy na historię MAD Lions w LVP SuperLiga Orange. Dwa tytuły mistrzowskie, jedno wicemistrzostwo oraz porażka dopiero w półfinale podczas ostatniego splitu czynią z MAD Lions czołową hiszpańską organizację. Również na międzynarodowym podwórku Lwy nie mają problemu z pokazaniem swojej siły – nie tylko odniosły triumf podczas drugiej edycji European Masters, ale też jako jedyne brały udział we wszystkich finałach lanowych tego turnieju.

Tak wygląda obecny skład MAD Lions:

Pavle „Yoppa” Kostić
Lucjan „Shlatan” Ahmad
Prodromos „Pretty” Kevezitidis
Samuel „Samux” Fernández Fort
Jesús „Falco” Pérez

W wiosennej rundzie mogliśmy śledzić poczynania pięciu Polaków w LVP SuperLiga Orange. Na chwilę obecną udział w letnim splicie hiszpańskiej ligi ma zapewniony trzech naszych rodaków – Shlatan, Adrian „Trymbi” Trybus oraz Paweł „Czekolad” Szczepanik. Polski wspierający będzie reprezentował barwy G2 Heretics, natomiast Czekolad wczoraj został ogłoszony jako nowy zawodnik mistrza iberyjskich zmagań, czyli Splyce Vipers.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

ECS: FaZe Clan vs Virtus.pro – statystyki graczy

Za Filipem "NEO" Kubskim debiut w barwach FaZe Clanu. Polski zawodnik nie będzie jednak wspominał go zbyt dobrze, bo wraz z nowymi kolegami musiał uzn...