fot. Riot Games

MSI 2019: Pełna kontrola SKT. Faker i spółka pewnie pokonują Team Liquid

SK telecom T1 nie zawiodło swoich fanów i pewnie wygrało z Teamem Liquid. Dzięki temu zwycięstwu Lee „Faker” Sang-hyeok i kompani mogą być spokojni o co najmniej trzecie miejsce na koniec fazy grupowej, a wciąż mają szansę na drugą lokatę. Liquid natomiast w najlepszym dla siebie scenariuszu zakończy zmagania na czwartej pozycji.

SK telecom T1
1 : 0 Team Liquid
Khan Impact
Clid Xmithie
Faker Jensen
Teddy Doublelift
Mata CoreJJ

Wczesny gank Kima „Clida” Tae-mina na środkową zapewnił pierwszą krew na konto SK telecom T1. Do szóstej minuty SKT zdobyło jeszcze dwa fragi oraz Smoka Ognia, wypracowując sobie solidną zaliczkę nad Teamem Liquid. Co prawda Nicolaj „Jensen” Jensen znalazł w końcu swoje pierwsze zabójstwo, ale i tak po pierwszych dziesięciu minutach SKT prowadziło w złocie o ponad półtora tysiąca. I nawet gdy Liquid z sukcesem zgankowało górną aleję, Koreańczycy popisali się świetnym crossmapowym zagraniem, niszcząc nie jedną, lecz aż dwie wieże z pomocą Rift Heralda na bocie.

Mając już o kilka tysięcy złota więcej oraz kontrolując niemal w pełni wizję w dżungli, natarcie środkową linią było znacznie łatwiejszym zadaniem. Nawet bez pomocy Nashora SKT zniszczyło dwie pierwsze wieże na midzie, otwierając sobie praktycznie całe pole gry. Mistrzowie LCK nie zamierzali jednak próbować bardziej ryzykownych zagrań – dopiero po wyłączeniu trzech zawodników sięgnęli po Nashora, a wkrótce po tym piątego już smoka. Zwieńczeniem udanego występu SK telecom T1 był quadra kill marksmana zespołu, Parka „Teddy’ego” Jin-seonga, w bazie rywali. Chwilę po nim SKT postawiło kropkę nad i.

Za kilka minut rozpocznie się kolejne starcie w ramach Mid-Season Invitational 2019, w którym Phong Vũ Buffalo podejmie G2 Esports. Poprzednie spotkanie tych drużyn zakończyło się wygraną PVB, a po porażce Liquid Wietnamczycy wciąż mają choć matematyczne szanse na awans do play-offów. To spotkanie będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz na YouTube lub Twitchu. Po więcej informacji dotyczących MSI 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kolejne mecze ESL MP w CS:GO, dziś w akcji m.in. Izako Boars i x-kom

Izako Boars i x-kom team to już stali bywalcy ESL Mistrzostw Polski, z kolei Wisła Płock i ERROR 404 by Codewise Gaming stawiają dopiero pierwsze krok...