fot. Riot Games

To nie był przypadek. Phong Vũ Buffalo lepsze od G2 Esports po raz drugi!

Takiego obrotu spraw nie spodziewał się chyba nikt. Phong Vũ Buffalo, które podczas Mid-Season Invitational kompletnie sobie nie radzi i jest dalekie od awansu do play-offów, po raz drugi pokonało triumfatorów wiosennej odsłony LEC 2019, czyli G2 Esports.

G2 Esports
0 : 1 Phong Vu Buffalo Phong Vũ Buffalo
Wunder Zeros
Jankos Meliodas
Caps Naul
Perkz BigKoro
Mikyx Palette

Starcie rozpoczęło się od fantastycznej akcji na dolnej alejce w wykonaniu Wietnamczyków, dzięki której Đặng „BigKoro” Ngọc Tài zgarnął dwie eliminacje i wyszedł na spore prowadzenie w złocie nad Luką „Perkzem” Perkoviciem. Jankos postanowił jednak pomóc swoim kompanom z dołu mapy i wspólnie z Rasmusem „Capsem” Wintherem notorycznie atakowali swoich rywali, przez co po paru minutach zobaczyliśmy sporo przelanej krwi po obu stronach barykady. G2 co prawda wydawało się kontrolować przebieg spotkania, ale PVB nie dawało za wygraną i potrafiło dopiec swoim oponentom w walkach drużynowych.

Grający LeBlanc Caps już w 22. minucie posiadał aż sześć zabójstw i ani jednej śmierci, dlatego też każde wejście graczy Phong Vu Buffalo w rejony okraszone mgłą wojny były niesamowicie niebezpieczne. Jednakże parę chwil później Caps mocno przesadził i został wyeliminowany, a jego formacja została postawiona pod murem. Z pomocą w teamfighcie przyszedł jednak Martin „Wunder” Hansen, który rozgromił wszystkich przeciwników i zgarnął pentakilla. W późniejszych walkach drużynowych G2 Esports nie było już takie silne, a nawet można rzec, że po prostu w nich nie istniało. Phong Vũ Buffalo błyskawicznie zgładziło Nashora przy pierwszej możliwej okazji, a następnie bez najmniejszego trudu wtargnęło do bazy Europejczyków i zgarnęło drugie zwycięstwo na MSI 2019.

Za kilka minut rozpocznie się kolejne starcie w ramach Mid-Season Invitational 2019, w którym Invictus Gaming zmierzy się z Flash Wolves. To spotkanie będziecie mogli obejrzeć na kanałach Polsat Games w telewizji oraz na YouTube lub Twitchu. Po więcej informacji dotyczących MSI 2019 zapraszamy do naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Problemy wizowe wyeliminują jednego z graczy eUnited z ESL Pro League?

ESL Pro League powraca, ale nie wszystkich taki stan rzeczy najwyraźniej ucieszy. Zbyt wielu powodów do radości nie ma na pewno Kaleb "moose" Jayne, k...