fot. FACEIT

Windigo pierwszym rywalem FaZe podczas DreamHack Masters Dallas

Wczoraj swój debiut w barwach FaZe Clanu zaliczył Filip „NEO” Kubski. Polak w meczu przeciwko Virtus.pro nie zagrał wprawdzie zbyt imponująco, ale to dopiero początek jego przygody w międzynarodowym składzie. Już wkrótce naszego rodaka zobaczymy na turniejach lanowych, a pierwszym z nich będzie DreamHack Masters Dallas 2019. I to właśnie podział na grupy w tych zawodach ujawnili dzisiejszego wieczoru organizatorzy.

Nie ulega wątpliwości, że siódmą formację świata czeka niełatwe zadanie. FaZe wylądowało bowiem w zbiorze A, gdzie wśród głównych faworytów do awansu do fazy play-off poza ekipą Polaka należy wymienić przede wszystkim Team Liquid, Ninjas in Pyjamas czy Team Vitality. Ze wspomnianego grona tylko ci ostatni znajdują się poza czołową dziesiątką rankingu HLTV, jednak wcale nie na odległej pozycji, bo już na 11. miejscu. Największe szanse nie tylko na triumf w grupie, ale nawet i w całych zawodach wydają się mieć gracze Liquid. Drużyna zza oceanu niedawno świętowała przecież mistrzostwo Intel Extreme Masters Sydney 2019 i z pewnością w Dallas będzie chciała pójść za ciosem.

W sąsiedniej grupie też na pewno nudów nie będzie. Do jednego koszyka trafiły przecież takie marki jak ENCE, Fnatic, G2 Esports, NRG Esports czy Renegades. Bez wątpienia walka o zaledwie trzy miejsca w fazie pucharowej będzie wyjątkowo zacięta, a kto wyjdzie z niej zwycięsko, dowiemy się już 30 maja. Inauguracja zmagań odbędzie się dwa dni wcześniej. Wśród spotkań w pierwszej kolejce nie zabraknie bardzo ciekawie zapowiadających się batalii takich jak chociażby bój pomiędzy Renegades a G2. Polskich fanów najbardziej ciekawić będzie jednak lanowy debiut NEO w nowych barwach. W swoim premierowym pojedynku FaZe zmierzy się z Windigo Gaming.

Podział na grupy podczas DreamHack Masters Dallas prezentuje się następująco:

Grupa A Grupa B
FaZe Clan Cloud9
Team Liquid ENCE
Lucid Dream Fnatic Fnatic
Ninjas in Pyjamas FURIA Esports
North G2 Esports
TYLOO Isurus Gaming
Team Vitality NRG Esports
Windigo Gaming Renegades
Poniżej prezentujemy pary pierwszej rundy spotkań na DH Masters Dallas 2019:
28 maja
19:00 Team Liquid vs Lucid Dreams BO1
19:00 Team Vitality vs North BO1
20:20 FaZe Clan vs Windigo Gaming BO1
20:20 Ninjas in Pyjamas vs TYLOO BO1
21:40 ENCE vs Isurus Gaming BO1
21:40 Renegades vs G2 Esports BO1
23:00 NRG Esports vs FURIA Esports BO1
23:00 Fnatic Fnatic vs Cloud9 BO1

DreamHack Masters Dallas 2019 odbędzie się między 28 maja a 2 czerwca w Kay Bailey Hutchison Convention Center. W puli nagród imprezy znajdzie się ćwierć miliona dolarów.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy pary półfinałowe Mid-Season Invitational

Dzisiaj zakończyła się faza grupowa Mid-Season Invitational 2019, która wyłoniła cztery najlepsze drużyny turnieju. Kilkanaście minut po ostatnim spot...

>