fot. BIG

Oficjalnie: denis opuszcza Sprout i dołącza do BIG!

Wczoraj wieczorem esportowy świat obiegła informacja o rzekomych rozmowach Denisa „denisa” Howella z włodarzami BIG. Na reakcję obu stron nie trzeba było długo czekać. Dziś dowiedzieliśmy się bowiem, że wieści te były prawdą, bo niedługo po godzinie 14:00 niemiecka organizacja potwierdziła zakontraktowanie 24-latka.

Potwierdziły się również pogłoski o przesunięciu na ławkę rezerwowych drużyny Johannesa „nexa” Mageta, który w BIG z przerwami spędził ponad 1,5 roku. To o tyle istotne, że Niemiec był przecież jednym z założycieli organizacji i ciągle jest jej udziałowcem. W opublikowanym na stronie zespołu oświadczeniu czytamy, że przyczyną ustąpienia nexa z aktywnego składu są jego problemy zdrowotne, a do tego drużynę czeka bardzo intensywny okres. Mając na względzie obopólne dobro, włodarze organizacji, jak i sam zawodnik, doszli do wniosku, że w trakcie rekonwalescencji 26-latek będzie wspomagał formację z pozycji rezerwowego.

Miejsce zwolnione przez doświadczonego strzelca zajmie niemniej ograny na międzynarodowej scenie denis. Ten od grudnia 2017 nieprzerwanie reprezentował barwy Sprout, a w trakcie swojej bogatej kariery 8-krotnie uczestniczył w zawodach rangi Majora. – Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączam do BIG. To dla mnie duży krok, ale będę starał się dać z siebie to, co najlepsze, by udoskonalić zespół o rzeczy, których nauczyłem się przez ostatnie lata mojej kariery. Szczególnie czekam na możliwość ponownej pracy ze starymi kolegami, z którymi miałem okazję grać już wcześniej – skomentował transfer sam zawodnik.

Obecny skład BIG prezentuje się następująco:

  • Fatih „gob b” Dayik
  • Johannes „tabseN” Wodarz
  • Tizian „tiziaN” Feldbusch
  • Ismailcan „XANTARES” Dörtkardeş
  • Denis „denis” Howell
  • Alexander „kakafu” Szymanczyk – trener
  • Owen „smooya” Butterfield – ławka rezerwowych/wypożyczenie do Renegades
  • Johannes „nex” Maget – ławka rezerwowych
Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

JarkoS: Wiedziałem, że nadejdzie moment w którym się wybiję

Pod koniec lutego Jarek "JarkoS" Kaleta dość niespodziewanie wygrał turniej solo w ramach polskiej edycji ESL Katowice Royale – Featuring Fortnite. To...

>